Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Blízký přítel Ctirada Vitáska pro EXTRA: Vychovával vnučku, v rodině byl pervitin

Zdroj: archiv
+ Dalších 11 fotografií
EXKLUZIVNĚ
V ostravské nemocnici v úterý v ranních hodinách popravil šest lidí. Další tři zranil, z toho dva velmi vážně. Tichý střelec Ctirad Vitásek (†42) přitom na své okolí působil jako pohodář a starostlivý partner. Jen málokdo tušil, že měl dvě tváře - ta špatná se projevila ale až poté, co údajně onemocněl a nikdo prý jeho stav z lékařského hlediska neřešil. Redaktor eXtra.cz mluvil s několika zaměstnanci firmy, kde chladnokrevný zabiják pracoval. Máme exkluzivní zpověď jednoho z nich.

Když se Vitáskovi kolegové v úterý dozvěděli, co se stalo v čekárně ostravské nemocnice a že střelec je jejich kolega, prakticky celou firmu to paralyzovalo. Nikdo nemohl uvěřit, že jejich letitý kolega a kamarád chladnokrevně popravil 6 lidí.

„Byl úplně normální. Naopak velmi přátelský. Pracoval s námi asi tři roky. A byl jediný, který si vzpomněl a přinesl třeba holkám do práce květinu. Nic, že by měl nějaké problémy, nenaznačoval… Až tedy, když onemocněl. Řekl, že má rakovinu slinivky,“ řekl eXtra.cz jeden z jeho kolegů, který byl Vitáskovi i kamarádem. Redakce zná jeho totožnost, ale z pochopitelných důvodů se rozhodla ji nezveřejňovat.

Vitásek byl nejen vzorný zaměstnanec, ale zároveň skvělý partner. Vychovával vnučku své partnerky. „Jeho přítelkyně, se kterou žil asi deset let, měla jako hodně mladá dceru, která následně přivedla na svět dítě, tedy vnučku. Dcera Ctiradovy partnerky ale skončila na drogách, pervitinu. A její maminka, tedy Ctiradova partnerka a zároveň babička, se rozhodla, že dítě neskončí v dětském domově, ale bude se o ni starat. Ctirad ji měl jako vlastní, jezdil s ní na hory, na výlety. Osobně si myslím, že svou roli nevlastního dědečka vzal velmi zodpovědně. Po svatbě netoužil, v tomhle to měl nastavené jinak,“ pokračoval kamarád muže, který v ostravské nemocnici popravil šest nevinných lidí.

Rakovina slinivky

„Jeho jednání si nikdo neumí vysvětlit. Všichni si klademe otázku, proč ho nikdo neléčil, když chodil k doktorům. Co se stalo, že ze dne na den se z normálního člověka stane střelec. Chyba se někde stala a jestli za to mohou doktoři, to nevíme,“ dodal kamarád.

Ctirad Vitásek v pondělí ráno v čekárně traumatologie ve Fakultní nemocnici Ostrava zastřelil šest lidí a tři další zranil. Poté navštívil svou matku, které všechno vypověděl, a odjel do Děhylova, kde se při pronásledování policií střelil do hlavy. Nepomohla ani půlhodinová resuscitace, na následky zranění zemřel.

Jak to měl Vitásek se svou matkou? A jak často chodil na střelnici? Kde přišel k nelegální zbrani? Sledujte portál eXtra.cz, během odpoledne přineseme druhou část zpovědi kamaráda střelce z ostravské nemocnice.

Mohlo by vás zajímat

Další články