Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Blízko exploze v Bejrútu bydlí Blanka Matragi: Máme vymlácená okna, říká návrhářka

Blízko exploze v Bejrútu bydlí Blanka Matragi: Máme vymlácená okna, říká návrhářka
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Bejrút
V úterý se hlavní město Libanonu potýkalo s masivní explozí. Ta za sebou zanechala velké škody a město Bejrút je zničené. Kousek od výbuchu žije i Blanka Matragi (67). Ani jí se tragédie nevyhnula a zanechala na jejím majetku újmu. Česká módní návrhářka si zpočátku ale myslela, že se jedná o zemětřesení.

Nedaleko od děsivé exploze žije i módní návrhářka Blanka Matragi (67) se svým mužem. Ta deníku Blesk poskytla rozhovor, ve kterém strašlivou událost popisuje. "Bydlím osm kilometrů od místa výbuchu, ale salon mám blíž! Správce budovy volal, že máme vymlácený okna. Manžel okamžitě jel na místo zjišťovat škody. U nás v domě to rozmlátilo obří sklo a skleněnou sochu, naštěstí to ale nikoho nezranilo. Životy jsou přednější.“ svěřila se Matragi, která dlouho netušila, co se vůbec v Bejrútu děje.

"Všichni si mysleli, že jde o teroristický čin nespokojených lidí, je tady ohromná chudoba, málo elektriky. Vůbec si neumím představit, co nastane po této tragédii.“ pokračovala. Sama si myslela, že nastalo zemětřesení. O teroristický útok se však údajně nejednalo. V jednom ze skladů u přístavu totiž vybouchl dusičnan sodný, který místní úřady již před rokem zabavily.

Město hlásí už padesát ztrát na životech a tři tisíce zraněných lidí. Nemocnice jsou tak přeplněné a lékaři nemají dostatek krve na transfuzi. „Neustále hlásí a prosí lidi o krev, které je nedostatek, moji krev už nevezmou, berou jen lidi do 60 let.“ popsala návrhářka Blesku, která v době exploze seděla v kadeřnickém křesle s namočenou hlavou. Dodala, že se také snaží spojit se svými přáteli. Ti však nezvedají telefon. Blanka Matragi však nezahálí a snaží se pomoci těm, kteří to nyní nejvíce potřebují.

Související články

Další články