Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Blíží se velké ochlazení a mrazy: Vybalte zimníky, pletené svetry a lopaty na sníh

Ranní čištění auta asi nikomu nechybělo.
Zdroj: archiv
předpověď počasí
Podzim se pomalu ale jistě blíží ke konci a v příštím týdnu by se mělo pořádně ochladit. Teploty budou pomalu klesat k nule a v příštích třech týdnech bychom se měli připravit na první sněhové přeháňky a námrazu. Vytáhněte zimníky a lopaty na odhrabávání sněhu!

Z Českého hydrometeorologického ústavu vyplývá, že přes naše území přejde od západu studená fronta. V úterý začne od západu postupovat teplá fronta. Ve čtvrtek postoupí od západu do střední Evropy další studená fronta.

Za ní k nám bude proudit od severozápadu studený vzduch a počasí u nás budou ovlivňovat jednotlivé frontální systémy, postupující od severozápadu. Příští týden bychom se měli dočkat poslední teplých dní, kdy by ručička na teploměru měla vystoupat k příjemným 9 °C.

V pondělí očekávejme zpočátku většinou zataženo, na Moravě místy mlhy. Místy občasný déšť nebo přeháňky. Během dne od západu protrhávání oblačnosti a srážky ojediněle. Večer na západě a jihozápadě Čech přeháňky místy, hlavně na horách.

Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, v Čechách na jihu a západě ojediněle až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. V úterý bude většinou oblačno, ojediněle přeháňky, později přibývání oblačnosti a místy slabý déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C.

Středa bude obdobná jako předchozí dva dny, ale ve čtvrtek se začne pomalu ochlazovat a to zejména v noci. Polojasno nebo skoro jasno, místy nízká oblačnost nebo mlhy. Během odpoledne a večera od západu přibývání frontální oblačnosti a místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, v Čechách ojediněle až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, v místech

s nízkou oblačností kolem 6 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno. Na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na horách srážky postupně sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 16. listopadu do 13. prosince je 0,8 °C.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy