Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Blíží se tuhá a krutá zima? K Evropě se žene drsný polární vír, varují meteorologové

Polární vír: Letošní zima by měla být tuhá
Zdroj: Profimedia
Počasí

Meteorologové varují, že letošní zima bude dlouhá a krutá. Polární vír se totiž stále blíží k Evropě, což by mělo za následek prudké ochlazení i v České republice. Zatím ale nelze nic prohlásit s jistotou.

Pokud se polární vír nepřestane přibližovat k Evropě, čeká Českou republiku intenzivní zima a velmi nízké teploty. Vír se začal tvořit nad severním pólem, ale podle meteorologů z webu Severe Weather nejspíš přijde i do Česka. Jedná se o atmosférický jev, který se v nepravidelných cyklech opakuje.

Tuhá zima

Nejhůře na tom má být podle meteorologů únor, ale nelze s jistotou říci, jaké teploty budeme moci očekávat. Jestli se do Česka opravdu vír dostane, to zatím není stoprocentně jisté. Záleží na mnoha faktorech, jako jsou například vzduchové proudy nad Atlantským oceánem.

Polární vír je velká cyklóna, která se formuje ve stratosféře a pod kterou se nachází velké množství arktického vzduchu.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy