Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Blíží se nejteplejší den roku: Tropy vystřídají bouřky, ale neochladí se

Blíží se nejteplejší den roku: Tropy vystřídají bouřky, ale neochladí se
Zdroj: Pikwizard
+ Další 3 fotografie
počasí
Po strašlivých povodních, které vyřešily problém se suchem, přijde naprostý opak. Už od pondělí se Češi mohou těšit z tropických teplot a slunečného počasí. To však může způsobit i velké škody. Meteorologové proto varují před požáry. Nejtepleji od začátku roku bude v úterý, hned poté však přijde studená fronta s bouřkami.

Od začátku prázdnin je počasí jako na horské dráze. Vysoké teploty a slunce střídají chladná rána a vydatné srážky. Na pročištění vzduchu je to akorát, některé oblasti jsou však více postižené. Poslední červencový týden, který se půlí se srpnem, bude podobný. V úterý dosáhnou teploty až na 34 stupňů.

Hned po úterku se však přižene studená fronta, která s sebou přinese i bouřky a srážky. Avšak teploty se stále budou pohybovat kolem třiceti stupňů. Bouřky hrozí i o víkendu, teploty stále na stejném bodě. Na některých místech pršet vůbec nemusí a meteorologové z ČHMÚ přišli s výstrahami.

Požáry a vysoké teploty

Varují před vysokými teplotami a zároveň před nebezpečím požáru. Obě výstrahy jsou platné od úterý 28. července, právě v nejteplejší den od začátku tohoto roku.

V úterý od osmé hodiny ranní až do odvolání vchází v platnost výstraha před nebezpečím požárů s vysokou pravděpodobností výskytu. Na pozoru by se měly mít především kraje Středočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a hlavní město Praha. Nebezpečí vzniku požárů hrozí kvůli teplému počasí s minimem srážek.

Druhá výstraha s vysokou pravděpodobností výskytu jsou vysoké teploty. Platit bude především pro hlavní město Prahu a dále pak pro Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj a Zlínský kraj. Odpolední teploty budou většinou překračovat 31 °C.

Související články

Další články