Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Blikanec Tomáše Řepky: Zničili mě lidi kolem Klause a vím, kdo zkazil Spartu, říká podnikatel Mach

+ Dalších 5 fotografií
Blikanec Tomáše Řepky jde tentokrát opravdu až na dřeň. Pozvání do studia přijal bývalý prezident Sparty Praha Petr Mach (52). Vypráví o tom, jak se ho pokusili zničit lidé napojení na Václava Klause (77). Ve vězení se ho jeho nepřátelé pokusili zavraždit. Mach také kritizuje současnou Spartu Praha. Bez obalu říká, Zdeněk Ščasný (60) současnou Spartu zk*rvil.

V minulém díle Tomáš Řepka (44) vyzpovídal legendu českého fotbalu Tomáše Skuhravého

Nyní pozvání do studia přijal bývalý majitel fotbalové Sparty Petr Mach a nebral si servítky. Mach v roli prezidenta vedl Spartu Praha v letech 1992 až 1996. Pak klub za 13 milionů dolarů prodal slovenskému podnikateli Alexandru Rezešovi.

V roce 2001 byl Petr Mach odsouzen k trestu 5,5 roku vězení a pokutě 300 tisíc Kč za celní delikt, kterého se měl dopustit při koupi luxusního automobilu BMW. Mach tvrdí, že se ho pokusili zničit lidi napojení na Václava Klause. V rozhovoru popisuje, jaké čachry se děly s jeho kreditními kartami. Nebojí se jmenovat konkrétní lidi, kteří mu chtěli zničit život.

"Vězení ti změní celý život. Mně i celé rodině. V podstatě tě to zničí. Když se tomu podáš, tak pak se třeba někteří jedinci uchýlí k sebepoškozování. Tam ti svaly nepomůžou, tam můžeš vyhrát jen hlavou," říká k pobytu v kriminále.

Ve vězení ho chtěli podle jeho slov zlikvidovat. "První měsíc mě dali na samotku. Naprosto protizákonně. S tím, že je to pro moji bezpečnost. Pak zjistili, že takto jednat nemohou. Tak mě dali na celu se šesti vrahy. A jeden z těch vrahů mi zachránil život. Když jsme fasovali jídlo, tak jsem měl propíchaný víčko od jogurtu. A ten chlap, když to viděl, tak mě praštil přes ruku a volal ‚vole, nežer to‘. Tak jsme zavolali dozorce, ale nikdy se nic nevyšetřilo,“ uvedl Petr Mach.

Ščasný musí odejít

Kromě toho, jak po něm šli lidé od policie a politické špičky napojené na ODS, hovořil Mach o současné Spartě. Je v šoku z toho, co se na Letné dnes děje. "To, co Sparta teď po sportovní stránce předvádí, je pro mě šok. Majitel je tam 13 let a nemá úspěch. Může za to neprofesionální vedení. Osa Kotalík - Ščasný - Hapal nebude mít žádný úspěch. Hapal nepředvedl nic. A když to tak řeknu, tak Ščasný kurví Spartu. Pan Ščasný podle mého názoru nemá ve Spartě co dělat," nebral si Mach servítky.

Křetínský se musí obklopit lidmi, kteří fotbalu rozumí. Musí si najít nějakého sparťana a důvěřovat mu. "Já, kdybych se nyní vrátil do Sparty, tak tam nezůstane kámen na kameni. Chtěli vybudovat evropský klub, tak v tom měli vytrvat. Teď zase hráče prodávají pod cenou. Co je proboha toto za hospodářství," uvedl Mach s tím, že nechápe, proč jsou někteří fotbalisté tak přepláceni. V této souvislosti jmenoval Václava Kadlece a izraelskou hvězdičku Tal Ben Chaima.

K probíhajícímu MS v Rusku Mach uvedl, že se mu líbí hra Portugalska, které táhne Cristiano Ronaldo Naopak ho zatím nepřesvědčili Němci (rozhovor s Machem byl natočen po utkání, ve kterém Němci prohráli s Mexikem).

Na závěr rozhovoru se Řepka Macha zeptal, jaký má názor na jeho osobu. Mach bez otálení prozradil, čím mu Řepka kdysi vadil. Podívejte se na celý rozhovor.

Související články

Další články