Čtenářky erotického bestselleru 50 odstínů šedi komplikují práci hasičům v Británii. Ti v poslední době mnohem častěji než dříve vyjíždějí k nehodám, kde vyprošťují naháče z pout, od kterých někdo ztratil klíček.

Přisuzují to právě oblibě kýčovitého cancu, který přečetly už všechny nešťastné ženy snící o tom, že si pro ně přijede milionářský princ na bílém koni, podruhé je odpaní a vezme si je za ženu, i když jim je padesát a prsa si tuhle přiskříply do gumy od tepláků.

Nebohé slabomyslné čtenářky po celodenním čtení o lehkých sadomaso hrátkách ve sci-fi příběhu o lásce na celý život čapnou chudáka udřeného muže, který přijde z práce, a v návalu chtíče ho přikurtují pouty k právě vyrobené posteli z palet podle návodu na Mimibazaru.

Klíče ve vášni ztratí a průšvih je na světě. Jeden takový výjezd stojí britské hasiče 270 liber a poslední měsíce podobných incidentů přibývá geometrickou řadou. Hasiči proto radí, aby lidé před sexuálními hrátkami alespoň na chvíli použili mozek, když už ho nepoužívají při čtení knihy.