Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Bláznivá matka: Přijde jí normální KOJIT DEVÍTILETOU dceru a nechce ji odstavit!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
kojení školačky
Kojení je bez pochyby jedním z nejprobíranějších témat dnešní doby. Jednou z jeho nejznámějších propagátorek je Sharon Spink (50), která donedávna kojila svou devítiletou dceru Charlotte. Ta se před pár měsíci rozhodla s kojením skončit, Sharon ale tvrdí, že kdyby Charlotte chtěla mateřské mléko pít dál, rozhodně by jí ho neupírala. Kojení podle ní vytváří silnější pouto mezi matkou a dítětem a má spoustu výhod týkajících se zdraví dítěte.

Sharon své rozhodnutí kojit až do samoodstavu dítětem podkládá tvrzením, že se poučila z chyb, které dělala při výchově svých tří starších dětí. Charlotte, která byla jako jediná ze čtyř sourozenců kojená po dobu několika let, je podle své matky nejzdravější z celé rodiny. Díky mateřskému mléku má prý skvělou imunitu a marodí jen zřídkakdy.

Malá školačka Charlotte byla rozhodnuta, že naposled se z matčina prsu napije na své desáté narozeniny v dubnu 2019. S oznámením, že o mateřské mléko už nemá zájem nakonec přišla už o něco dřív. Od jejích pěti let se prý intervaly mezi kojením prodlužovaly, během posledního roku kojení se podle Sharoniných slov přišla napít z prsu zhruba jednou až dvakrát do měsíce, to když se necítila dobře nebo na ni lezla únava.

Kontroverzní Sharon, kterou kojení proslavilo po celém světě, přiznává, že kojení dcery jí bude chybět. Připouští ale, že mnohem horší by pro ni bylo, kdyby se dcera rozhodla s kojením skončit ze dne na den. Nicméně si je stoprocentně jistá, že díky dlouhodobému kojení má s dcerou takový vztah, jaký nekojící matky se svým dítětem mít nikdy nemohou.

Je samozřejmé, že se Sharon setkala i s odpůrci. Ti ji obviňovali ze zneužívání dětí, nazývali ji příšerou a dokonce i pedofilkou. Padesátiletá matka přiznává, že první negativní reakce snášela špatně a přemýšlela, co je na kojení vlastního dítěte tak špatného. Její rodina a přátelé ji uklidnili natolik, že si z dalších poznámek nedělala těžkou hlavu. Na svou obranu řekla, že snaha poskytnout svému dítěti jen to nejlepší, nedělá z žádného rodiče úchyla.

V kojení se Sharon Spink plně podřizovala své dceři. Kdykoliv a kdekoliv chtěla Charlotte napít, dostala, co chtěla. Kojení na veřejnosti pro ně bylo rutinou až do Charlottiných pěti let, pak se stáhly do soukromí.

Anglická matka tvrdí, že v jiných zemích je kojení větších dětí tolerováno i na veřejnosti. Je evidentní, že se do jiné země zřejmě nepodívala. Nejen v Anglii, ale ani v jiných zemích Evropy není lidem příjemné sledovat u prsu dítě, které by mohlo bez problémů konzumovat pevnou stravu.

V galerii se můžete podívat na snímky, na kterých je zachyceno kojení Charlotte Spink. Sharon zveřejňování těchto fotografií odůvodňuje tím, že bojuje za práva matek a za normalizaci kojení ve veřejných prostorách. Jak se ke kojení malých školáčků stavíte vy? Budeme za chvíli v restauraci sledovat, jak matka kojí své třeba už školou povinné dítě?

Související články

Další články