Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Blázinec v Bedřichově: Ucpaly ho tisíce běžkařů, 5 km kolona aut, policie obec uzavřela

lyžování
Policie uzavřela všechny příjezdové silnice do Bedřichova na Jablonecku po náporu běžkařů. Kvůli jejich autům jsou komunikace nepropustné. Na místě řídí provoz dopravní policisté, žádají řidiče, aby se místu vyhnuli. ČTK to řekl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Podle starosty Bedřichova Petra Holuba (SLK) se někteří běžkaři chovají neukázněně. Parkoviště dál od lyžařských stop nejsou plná, řekl na dotaz ČTK.

„Veškeré komunikace na dobu nezbytně nutnou k tomu, abychom tuto situaci nějakým způsobem vyřešili, jsou uzavřené,“ uvedl Robovský. Dodal ale, že z obce lze odjet. Podle webu policie by měla uzavírka trvat zhruba do 14:00.

Řidiči podle starosty nedodržují pokyny parkovací služby a chtějí parkovat tam, kde začíná lyžařská stopa. „Je potřeba projet dál, tam kam jim ukazují, a zaparkovat,“ zdůraznil Holub. Doplnil, že pak běžkaři musejí ke stopě dojít s vybavením v ruce zhruba kilometr.

Podle Holuba lidé žádná vládní koronavirová opatření neporušují. Většinou přijíždějí jednotlivci. Pokud se někde podle něj objeví početnější skupina, jde o rodinné příslušníky, kteří vyrazili společně.

Davy lidí

Jeden z běžkařů ČTK řekl, že je na místě souvislá řada běžkařů od Bedřichova přes Novou louku po Hřebínek, což je zhruba pětikilometrový úsek. „Jsou tam tisíce běžkařů,“ doplnil a dodal, že stopy jsou plné.

V minulých letech se stávalo pětkrát až desetkrát za zimu, že se obec musela kvůli zácpám na silnicích uzavřít a dopravu řídili policisté.

Související články

Další články