Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Blaženo, já vás asi miluji! Doktor ze Slunce, seno dopadl velmi zle!

Josef Stárek měl talent.
Zdroj: archiv
+ Dalších 26 fotografií
Josef Stárek (†48) se hercem stát nechtěl. A ani neměl. Zdeněk Troška (64) si ho vyhlédl náhodou. V komedii Slunce, seno, jahody pak doktor Kája sváděl Blaženu Škopkovou. V reálném životě to měl složitější.

„Blaženko, to jsem já, Kája. Přišel jsem vám říct, že vás asi miluju a že si vás asi vezmu.“ Kdo by si nepamatoval doktora Káju z Hoštic, který se ve Slunce, seno pokoušel o Blaženu Škopkovou, ale marně. Jenže v reálném životě měl rád mladé muže, na což ve finále taky dojel.

Ve filmu Slunce, seno, jahody se Stárek objevil náhodou. Doktora Káju původně měl hrát Oldřich Kaiser. „Jednou jsem šel takhle po ulici a potkal Helenu s tlupou lidí, kteří táhli právě do tohohle hampejzu a prý ať jdu s nimi. Obsluhoval nás tam číšník Pepa, který už se s Helenkou pochopitelně znal. Když mě zpozoroval, jen vydechl: ‚Režisér! A živej! Holky pomoc‘,“ popsal pro knihu Slunce, seno, 30 let Zdeněk Troška, který neváhal a roli stydlivého Káji mu přidělil.

V soukromém životě byl ale Stárek pravý opak. Extrovertní homosexuální číšník z pražské restaurace U Petra Voka si rád užíval svobody, alkoholu a mladých prostitutů. Zvlášť poté, co se díky slavné trilogii proslavil. Na to bohužel dojel a předčasně odešel do hereckého nebe.

„Byl to bonviván. Poté, co se stal díky filmu slavným, nalepili se na něj prostituti. Několikrát ho ti kluci okradli. Doplatil na podsvětí nočních podniků,“ vzpomínal v Blesku Václav Glazar, blízký přítel Heleny Růžičkové.

Bohužel si herec Josef Stárek, který se objevil také v pohádce Princezna ze mlejna, nedal říct a rad kamarádů nedbal. Pil čím dál víc, měl slabé srdce, dostal infarkt a zemřel. Prý ho uštvalo to, že střídal mladé milence. Zemřel v roce 1998, bylo mu 48 let.

Související články

Další články