Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Bláto a déšť: Letošní zima bude spíše podobná podzimu, říká meteoroložka

Zdroj: Pixabay
předpověď na zimu
Jaká bude letos zima? Pokud patříte mezi nadšence zimy a zimních radovánek, máme pro vás špatnou zprávu. Tento rok se budete muset vydat někam na hory do zahraničí, protože předpovědi naznačují, že zima u nás bude teplotně nadprůměrná.

Neúprosně se nám blíží zima, a proto je třeba vědět, jaké nás čeká počasí. Podle předpovědi meteorologů to se zimou vypadá bledě. Není jisté, zdali vůbec dorazí. "Sezónní předpovědi počasí naznačují, že letošní zima ve střední Evropě bude výrazně teplotně nadprůměrná," uvedla pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Bohužel pro ty, kteří milují lyžování a celkově zimní sporty, je to nemilá zpráva. Není jisté, jestli v nížinách napadne alespoň trochu sněhu. Celá zimní sezona bude podle předpovědi spíše deštivá a sněhu se moc nedočkáme.

Podle Dagmar Honsové bude složité na horách udržovat dobré podmínky pro lyžování. Umělé zasněžování se tedy bude muset využívat daleko více než loňský rok. "Je potřeba brát předpověď s rezervou, ale je 65% pravděpodobnost, že se předpověď vyplní," uvedla meteoroložka. "Nicméně dlouhodobá předpověď na letošní léto byla vcelku přesná," doplnila Dagmar Honsová.

Související články

Další články