Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Blatný povolil nošení piva v petce: Varoval před 4. stupněm, jak to bude s obchody

Zdroj:
vyjádření
Občanům Česka se zdá naprosto absurdní, že není možné si dojít do oblíbené hospody, aby si domů odnesli pivo v PET lahvi. Argumentovali tím, že chtějí podpořit své oblíbené podniky a dát si dobré točené pivo. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) na čtvrteční tiskové konferenci uvedl, že bude možné si odnést odkudkoliv alkohol v lahvi. Zároveň slíbil, že obchody ve 4. stupni zůstanou všechny otevřené.

Lidé budou smět odnášet pivo z restaurace ve džbánku či nakupovat na vánočních trzích alkohol v lahvích. Vláda dnes rozhodla o změně protikoronavirového opatření, které má zamezit shlukování před stánky a omezit konzumaci alkoholu na veřejnosti. O změně po zasedání vlády informoval ministr zdravotnictví Jan Blatný

Kritizované vládní usnesení zakazovalo prodej alkoholických nápojů z provozovny stravovacích služeb zákazníkovi mimo její vnitřní prostory. Opozice upozorňovala na podnikatele, kteří přijdou o možnost na trzích prodávat například medovinu v lahvích, a také na zvyk kupovat v restauracích pivo s sebou "do džbánku".

Všechny obchody zůstanou otevřené i ve 4. stupni

Blatný navíc varoval, že v případě dalšího negativního vývoje epidemie covidu-19 vláda v pondělí zváží zpřísnění opatření podle čtvrtého stupně rizika. Obchody zůstanou otevřené všechny, aby nebyly diskriminovaní menší provozovatelé proti velkým řetězcům.

Podle ministra se bude posuzovat nejen protiepidemické skóre PES, ale také například vývoj v nemocnicích. "Je možné, že by se v pondělí jednalo o změně do stupně čtyři. Dopředu říkám, že by to bylo s dostatečným odstupem, aby se na to všichni mohli připravit," dodal.

Nouzový stav do 23. prosince

Nouzový stav bude v Česku platit kvůli epidemii nového koronaviru do 23. prosince. Vláda ve čtvrtek ráno opatření schválila. K danému datu vláda prodloužila všechna platná opatření. Původně plánoval menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD prodloužení o 30 dnů, nezískal pro to ale podporu Sněmovny. Poslanci odhlasovali ve středu večer na návrh komunistů odsunutí konce nouzového stavu o 11 dnů.

Podle komunistů se před vánočními svátky projeví dopad uvolnění posledních restrikcí. V případě, že bude nutné nouzový stav opět prodloužit, může se k tomu Sněmovna sejít 22. prosince.

Související články

Další články