Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Blanka z Jáchyme, hoď ho do stroje! má důvod k úsměvu: Marta Vančurová překonala nemoc i rozchod

Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
proměna
Je tomu už 45 let, co si Marta Vančurová (71) v roli Blanky ve snímku Jáchyme, hoď ho do stroje! získala srdce diváků. Léta po natočení filmu pro ni však nebyla příznivá, v roce 2000 jí lékaři diagnostikovali rakovinu a během boje se zákeřnou nemocí ji opustil životní partner. Jan Malíř (71) si pak založil i novou rodinu s bývalou přítelkyní Anety Langerové (33) Olgou Špátovou (36).

Marta Vančurová zazářila ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!, kde hrála krásnou Blanku, nebo třeba v komediálním dramatu Smrt krásných srnců. U diváků byla velmi oblíbená už jen proto, jak moc byla krásná, ani vrásky získané zákeřnou nemocí a ošklivým rozchodem s životním partnerem se na ní ale nepodepsaly a dnes má stejně dokonalý úsměv jako před lety.

Zákeřná nemoc

Vančurové byla rakovina diagnostikována v roce 2000, zpráva o tom, že trpí zákeřnou nemocí, pro ni byla velkým zásahem. Stáhla se z veřejného dění a většina jejích hereckých kolegů ani neměla tušení, že Marta není v pořádku. S nemocí bojovala dlouhých 7 let a díky své vůli žít ji nakonec porazila. Ještě během období, kdy s rakovinou zápasila, ale přišla další rána.

Rozchod

Martu Vančurovou v nejtěžším období jejího života opustil dlouholetý partner a otec jejího syna Jan Malíř. S ním byla 20 let, a proto, že jim sňatek nikdy nepřipadal důležitý, si ho nevzala. Ten si dokonce i založil rodinu s Olgou Špátovou, někdejší přítelkyní Anety Langerové. Malíř si ji vzal v květnu roku 2019, tou dobou už spolu ale vychovávali dceru Olgu, která se narodila roku 2017.

Herečku tyto životní bolesti nezlomily a dnes se na svět znovu usmívá. Dokonce se vrátila i k natáčení, její poslední snímek je z roku 2018 a jmenuje se Na krátko.

Související články

Další články