Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Black Lives Matter dorazilo do Česka: Vandal v Praze posprejoval sochu Churchilla

Black Lives Matter dorazilo do Česka: Vandal v Praze posprejoval sochu Churchilla
Zdroj: Extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Vandalismus
Protesty proti rasismu Black Lives Matter se dostaly i do Česka a přinesly s sebou i vandalismus. V Praze totiž někdo posprejoval sochu Winstona Churchilla na stejnojmenném náměstí. Incidentem se na místě zabývá policie.

"Byl rasista. Black Lives Matter," nasprejoval někdo na sochu Winstona Churchilla Heslo, které se nyní šíří po celém světě, vyvolal nedávný zákrok minneapoliského policisty, při kterém zavraždil černocha George Floyda Incident vyvolal v USA vlnu nepokojů a demonstrací proti rasismu. Ty se dostaly už i do Evropy a po Francii či Anglii došlo i na Česko. Protesty zde ale nedosahují takové intenzity jako v zahraničí.

Na sociálních stránkách už vandalismus začali kritizovat české osobnosti. "Zlo útočí stále silněji, protože ustrašeně mlčíme. Začíná to Koněvem, pokračuje Churchillem a končí to útoky na lidské bytosti," napsal na svém twitterovém účtu Jiří Ovčáček Mluvčí prezidenta přirovnal nápis k odstranění pomníku maršála Koněva na Praze 6.

Nápis už byl mezitím odstraněn. "Na Žižkově máme sochu velkýho politika a státníka Winstona Churchilla. Dneska se dočkala i krásně čistého podstavce," komentoval situaci asistent starosty Prahy 3 Šimon Ornest.

Socha Winstona Churchilla stojí před Vysokou školou ekonomickou na Praze 3. Památník byl vybudován v roce 1999 k desátému výročí pádu totality. Odhalení sochy byla přítomna i bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová

V uplynulých dnech také někdo posprejoval sochu Churchilla v Londýně. Vandal ji také "ozdobil" podobným nápisem.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy