Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Bizarní smrt slavného českého vinaře: Zemřel v kádi s červeným rmutem!

Zdroj: Koláž eXtra.cz
Zdrcující zpráva
Před pár dny tragicky zahynul uznávaný český vinař František Moše Váňa (†46). Zpráva o jeho smrti šokovala mnoho lidí. Sociální sítě už jsou doslova zaplaveny dojemnými vzkazy směrem k zesnulému, kterého, zdá se, všichni milovali pro jeho dobráckou povahu. Zdrcující ovšem není pouze fakt, že zemřel, ale také způsob smrti. Doslova ho zabilo to, pro co žil!

V poslední SMS zprávě Váňa svému kamarádovi psal, že „šťouchá klobouk červeného rmutu“. A právě to bylo nejspíše to poslední, co udělal, než zemřel.

Podle informací webu Blesk.cz Váňa spadl během výroby svého vyhlášeného vína do kádě a nejspíše se otrávil oxidem uhličitým.

„Je to fajn přírodní práce a aspoň zpevním od pasu nahoru,“ popsal Moše svému kamarádovi Jakubovi a vzápětí dovysvětlil: „Rozdrcené hrozny = rmut. Rmut kvasí a CO2 vytlačuje slupky na hladinu. Je třeba je ručně potápět, aby na vzduchu nechytaly octovky a aby se ze slupek uvolnila barva a třísloviny,“ stálo ve výše uvedené zprávě, jejíž text se objevil na Facebooku.

Poslední SMS, kterou Moše Váňa napsal svému kamarádovi.

K tragédii došlo v rodinném vinařství v Chrámcích na Mostecku. Váňu našla v jedné z kádí jeho kolegyně, které bylo divné, že se dlouho nevrací. Z kádě ho vytáhli hasiči, ale už mu bohužel nebylo pomoci.

Související články

Další články