Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bizarní dopad opatření: Roušku musíte mít i v jeskyních

Součástí muzea Mineralia v pražské Havlíčkově ulici je tajuplná jeskyně.
Zdroj: www.mineralia.cz
+ Další fotografie
Roušky
To, co platí ode dneška ve všech budovách, je povinné i v jeskyních. V těch budou muset návštěvníci nosit preventivně roušky, protože se jedná o vnitřní prostor. Nařízení platí pro všechny jeskyně, které provozuje Správa jeskyní České republiky. Rouškám se lidé nevyhnou ani v pavilonech zoo.

Čísla nakažených koronavirem v České republice neudržitelně rostou, vláda proto zavedla povinnost nosit roušky v prostorech budov. Nařízení má platit ode dneška do odvolání. O tom, že ministerstvo zdravotnictví nehodlá nic podcenit, svědčí i zavedení roušek v jeskyních.

"Vnitřním prostorem samozřejmě jsou i krasové jeskyně - a tak povinnost ochránit obličej rouškou či respirátorem platí od zítřka 10. září i při prohlídce ve všech 14 zpřístupněných jeskyních v ČR," uvedl pro ČTK mluvčí Správy jeskyní ČR Pavel Gejdoš.

Návštěvníci jeskyní by navíc měli používat dezinfekci umístěnou u pokladen a vstupů či východů. Jeskyně zůstávají v provozu až do října, některé jsou pak otevřené i přes zimu.

Zakrytá ústa musí být i v pavilonech

Lidé by si neměli zapomenout vzít roušky i do zoologických zahrad. Ty si musí návštěvníci nasadit při vstupu do pavilonů. "Od 10. září platí povinnost mít zakrytá ústa a nos ve všech vnitřních prostorech v areálu Zoo Praha," stojí na stránkách pražské zoo. Nařízení samozřejmě platí i pro všechny tamní obchody.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy