Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Bizarní jev: Po Rusku běhají zelení, modří a růžoví psi. Podle vědců jsou zdraví

Bizarní jev: Po Rusku běhají zelení, modří a růžoví psi. Podle vědců jsou zdraví
Zdroj: Pixabay.com
Foto uvnitř
Po internetu se šíří fotografie zelených psů z ruského města Podolsk, které se nachází zhruba 60 kilometrů od Moskvy. Jedná se o další případ, kdy Rusové spatřili na ulici zvířata s neobvyklou barvou. Minulý týden se na sociální síti VK objevovaly snímky modrých a růžových psů, a to v o 400 kilometrů vzdálenějším Dzeržinsku.

Zelení psi byli podle zástupců Ruské společnosti pro ochranu zvířat zcela zdraví. Regionální ministr výživy a zemědělství Sergej Voskresenskij navíc prohlásil, že byli velmi přátelští. Informaci zveřejnil server Vice

Zvířata se pohybovala v průmyslové části města Podolsk. Tamní úřady se domnívají, že se psi vyváleli v barvě v jednom z prázdných skladů. Podobné vysvětlení by se nabízelo i pro růžová a modrá zvířata v Dzeržinsku, v jednom z nejvíce znečištěných míst planety, kde se kdysi vyráběly chemické zbraně a kam bylo během studené války a po ní vyhozeno zhruba 300 tisíc tun chemického odpadu.

Vedoucí lékař veterinární nemocnice Dmitrij Karelkin potvrdil, že v případě modrých psů se jedná o nějaký druh chemikálie, u růžových psů nebyl původ jejich zbarvení zatím zjištěn. Podle vědců ale zbarvení nepředstavuje pro zvířata nebezpečí.

Související články

Další články