Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

BIZARNÍ DIAGNÓZA: Lékaři ženě (70) našli v břiše zkamenělé dítě. Nosila ho dlouhých 30 let!

Žena měla 30 let v břiše zkamenělé dítě.
Zdroj: facebook.com
Do nemocnice přišla 70letá pacientka s bolestmi břicha. Lékaře by ani ve snu nenapadlo, jaká je skutečná příčina. Důchodkyně měla v břiše 30 let staré zkamenělé dítě!

Na facebookových stránkách radiologického asistenta se objevila fotografie z vyšetření, která pochází z diagnostické metody zvané CT. Snímek vznikl tzv. postprocessingem jako 3D rekonstrukce CT a zůstává nad ním rozum stát. Patří 70leté pacientce ze zahraničí, která přišla do nemocnice s bolestmi břicha. To, co lékaři zjistili, je šokovalo!

Podle snímku se totiž přišlo na to, že má žena v břiše 30 let starý plod. Tato bizarní diagnóza ale není žádnou vzácností. Takové příběhy se objevují každý rok.

Jde o vzácný syndrom, kdy v těle ženy zahyne plod dítěte během mimoděložního těhotenství a následně zvápenatí. Označuje se jako lithopedion, tzv. „kamenné dítě“. Plod se totiž v těle ženy neumí vstřebat. Pacientka bude muset podstoupit operaci, kdy jí plod z těla odstraní.

Mnoho žen ani nemusí přijít na to, že mají v těle „zkamenělé dítě“. Většina případů totiž zůstává hodně let bez příznaků. Později se ale může projevit bolest v pánevní oblasti, tlak v břiše, močovém měchýři nebo konečníku. Proto by všechny ženy měly pravidelně chodit na lékařské prohlídky.

Nestává se, že by se případ kalcifikovaného plodu objevil v našich vyspělých podmínkách tak často, nicméně v rozvojových zemích, kde je lékařská péče nedostatečná, je to mnohem pravděpodobnější. Před dvěma lety se například řešil takový případ v Bogotě, kdy přišla na pohotovost 82letá důchodkyně, které našli v břiše 40 let zkamenělé dítě.

Související články

Další články