Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bitva o roušky: Češi se kvůli nim rozdělili do dvou nesmiřitelných táborů a dští na sebe síru

Bitva o roušky: Češi se kvůli nim rozdělili do dvou nesmiřitelných táborů a dští na sebe síru
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
dohady
Na sociálních sítích koluje příspěvek, kde se píše, že Češi jsou svobodní lidé a neměli by se nechat zastrašit. Text v něm ukazuje na to, že ne každý souhlasí s vládou a lidé se rozhodně nechtějí nechat jen tak ovládat v tom, co budou nebo nebudou dělat. Kvůli tomu se rozdělili do dvou skupin a ta druhá je pěkně vytočená.

Neznámý uživatel vytvořil fotku s textem, kde píše, že jako svobodný člověk se nenechá zastrašit nebo sledovat vládou. Odmítá jím vše, co je spojené s koronavirem, který sužuje celou planetu. Kvůli rozšíření nákazy přišla vláda s mnoha bezpečnostními opatřeními, která se Čechům rozhodně nelíbila. A dali to dost najevo

Celý příspěvek vyslal jasnou zprávu o autorově přístupu ke koronaviru "Odmítám vakcínu proti covidu. Nebudu nadále zakrývat svůj obličej rouškou. Nebudu platit v obchodech platební kartou, budu nadále používat peníze. Nebudu se zapojovat do nějakého výmyslu na sledování zvaného chytrá karanténa Budu dál svobodně podnikat, pracovat pro svoji rodinu," stojí v textu.

Virus vytvořený za účelem zničit ekonomiku

"Jsem svobodný člověk, nenechám se nikým zastrašit ani sledovat. To už tady bylo. Covid-19 je jen celosvětová politická zbraň na zničení ekonomického systému. Omezení pohybu lidstva, uzavření podnikání, práce atd. je jen záminkou k tomu, aby se tento systém zhroutil a lidé se začali bát a poslouchat. Nenechte si vzít svobodu," píše se na konci příspěvku.

Zda to má být jen nadsázka, není jisté. Jisté však je, že celý příspěvek pobouřil řadu uživatelů sociálních sítí. Rozdělili se do dvou skupin. První polovina s příspěvkem souhlasí. "Vytáhněte si mozek z prele a rozhlédněte se kolem, třeba vám to DOJDE," rozčílil se Mirek, který s příspěvkem souhlasí. "Celej covid je vymyšlená píovina," dodal. "Je to pravda, ale sdílením na Facebooku se to nikdy lajkama nevyřeší," podotkl José.

Takoví jsou nebezpeční sobě i okolí, míní lidé

Druhá skupina lidí s příspěvkem rozhodně nesouhlasí. "Pitomý je, že tyhle 'svobodomyslný' lidi nejsou pak nebezpečný jenom sobě, ale i ostatním. A to jsem doufal, že se ty roušky ujmou třeba na podzim, až budou všichni v MHD prskat. Koukám, že kejchat všude kolem sebe začíná bejt projevem svobody," vyjádřil se Matouš. Několik lidí na jeho komentář zareagovalo palcem nahoru.

"No jasně, ještě tam zapomněl napsat, že ten virus neexistuje. Kvůli takovým lidem to pak nejvíc ods*rou lidé jako my, kteří si dávají pozor a chtějí jen normálně žít," přidala se k nesouhlasu Klaudie.

Celý příspěvek najdete v galerii. Co si o tom myslíte vy? Dáváte za pravdu autorovi příspěvku nebo s ním nesouhlasíte?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy