Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Bitva o postup se Čechům nevyvedla, podlehli silné Austrálii

Zdroj: archiv
MS v basketbalu
Čeští basketbalisté hráli na mistrovství světa ve čtvrtfinále s Austrálií. A zázrak se nepodařil... Australané porazili český tým 82:70 Přitom existovala varianta, že v případě, že by Češi prošli do semifinále, zůstal by tým trenéra Ginzburga i v boji o přímý postup na olympijské hry v Tokiu.

Jejich soupeř dosud na světovém šampionátu v Číně neprohrál, navíc v přípravě přehrál tým USA. Oba čtvrtfináloví soupeři se dosud střetli třikrát, Češi nikdy nezvítězili. A nepovedlo se to ani tentokrát, i když parta kolem Tomáše Satoranského na hřišti předvedla skvělý výkon. Na favorizované Australany to ale nestačilo.

Český národní tým usiloval také o vylepšení nejlepšího úspěchu v dějinách, kdy českoslovenští basketbalisté v roce 1970 skončili na MS šestí. Národní tým se vrátil na MS po 37 letech. Postup národního týmu do osmifinálové fáze světového šampionátu ohromil mnohé – nejen laiky, ale i odbornou veřejnost. Nejde jen o výsledky, které nejvíc zdobí skalp Turecka, ale i způsob hry.

Klíčový muž sestavy potvrdil, co se o něm šušká po celé NBA. A to že je tím, kdo umí spoluhráče udělat lepšími. Přitom neustále zdůrazňuje slovo tým. A vedle Satoranského zářili i širší veřejnosti neznámí basketbalisté jako Auda či Bohačík.

Na hřišti Češi i přes porážku nesklopili hlavy a bojovali hrdě. Australanům se ale v koncovce lépe dařilo, a to se podepsalo i na výsledku.

Související články

Další články