Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

BITKAŘ a ZLODĚJ: Vnuk Miloše Kopeckého zase vyváděl, zmlátil opilce!

Dědeček Miloš Kopecký by se v hrobě obracel!
Zdroj: archiv
+ Dalších 13 fotografií
Kdyby Miloš Kopecký (†73) viděl, co jeho vnuk Martin Vencour (30) vyvádí, asi by to s ním seklo. Potomek jednoho z nejslavnějších československých herců za sebou vláčí kriminální minulost. A dost možná i budoucnost. Na triku měl totiž už šesté obvinění, zmlátil opilého dělníka z Ukrajiny.

Jeho dědeček Miloš Kopecký stále patří k nejzbožňovanějším hercům, vnuk Martin Vencour se zřejmě chce stát nejslavnějším recidivistou. Kvůli v pořadí již šestému obvinění se musel před nedávnem dostavit k soudu.

Vencour se zpovídal z incidentu z dubna 2017. Potyčka mezi ním a ukrajinským dělníkem Alexandrem S. vyústila v krvavou bitku. Alexandr měl přijít toho dne do práce pod vlivem alkoholu a pro nezpůsobilost měl nařízeno areál stavby opustit. Jelikož neuposlechl, stavbyvedoucí pan Novák měl požádat právě Vencoura, aby Alexandrovi s odchodem pomohl.

Zůstává záhadou, co všechno se mezi nimi událo, údajně opilý Ukrajinec ale skončil se zlomenou očnicí a přeraženou umělou zubní náhradou. Místo po svých tak z místa odcestoval sanitkou.

Vencour tvrdí, že z jeho strany šlo o sebeobranu. „Nechtěl jsem mu ublížit, ale šel na mě s cihlou,“ uvedl podle webu idnes.cz u soudu. Alexandr S. přiznal, že byl v práci opilý, po flašce prý sáhl proto, že se dozvěděl o vážné chorobě své dcery. Útok podle něj vyprovokoval Vencour, dlažební kostku měl vzít do rukou až poté, co dostal několik ran pěstí, a vysklil čelní okno vozidlu, které stálo opodál.

Soud dal nakonec za pravdu Vencourovi, za nějž se postavil i zmíněný stavbyvedoucí. „Mám za to, že nebylo prokázáno, že by pan obžalovaný zaútočil bezdůvodně na pana poškozeného. Naopak jsou minimálně pochybnosti v tom směru, zda poškozený již v době toho útoku držel v ruce cihlu, která měla mít rozměr 15 krát 15 centimetrů, a rozmachoval se s ní," uvedla soudkyně pro Prahu 1 Pavla Hájková, která žalobu pro ublížení na zdraví zamítla.

"Pokud taková varianta existuje, nelze vyloučit, že obžalovaný jednal v nutné obraně, aby odvrátil přímo hrozící útok. Soud proto postupoval ve smyslu zásady ‚in dubio pro reo‘ (v pochybnostech ve prospěch obviněného) a obžalovaného obžaloby zprostil,“ dodala.

Navzdory tomuto malému vítězství je vnuk Miloše Kopeckého člověk s pestrou kriminální minulostí. Poprvé před soudem stanul jako sedmnáctiletý, když na ulici zbil mladíka. Za napadení dostal podmíněný trest, stejně tak za pozdější krádež. Podmínku ale v roce 2010 porušil, posadil se za volant, ačkoliv měl zákaz řízení, a tak si odseděl osm měsíců. Další podmíněný trest přišel zanedlouho, když Vencour s dalším člověkem vykradl dva obchody. Odcizené čokolády a další zboží mělo hodnotu přes 45 tisíc korun.

Martin Vencour se ale po sérii přešlapů nyní snaží o normální život. Vydělává si jako dělník a část peněz posílá jako výživné své dceři. Sám se přiznal, že v mládí dlouho experimentoval s drogami.

Související články

Další články