Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Bitka se nevyplatila: Vrchní soud potvrdil rozsudek 6 let za mřížemi pro Leo Beránka

Zdroj: instagram
+ Dalších 7 fotografií
rozhodnutí
Hvězdička z Hotelu Paradise Leo Beránek (29) si musí odpykat šestiletý trest odnětí svobody. V říjnu rozhodl o trestu pražský městský soud, ovšem Beránek se na místě odvolal. Loňský rozsudek nyní pravomocně potvrdil Vrchní soud v Praze. Leo je odsouzen za těžké ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví.

Vrchní soud v Praze pravomocně potvrdil rozsudek, který Leovi Beránkovi (29) loni udělil pražský městský soud. Beránek si ve vězení pobude šest let kvůli těžkému ublížení na zdraví, výtržnictví a vyhrožování.

„Skutková zjištění jsou úplná a správná, i právní kvalifikace. Obžalovaný zasazoval údery a kopy s rozmyslem a po určitém intervalu,“ odůvodnil rozhodnutí předseda senátu Jiří Lněnička.

Nebezpečný Beránek

Leo Beránek, který se proslavil v Hotelu Paradise, měl minulý rok v květnu napadnout před klubem Ateliér mladíka, kterému způsobil otevřenou zlomeninu spodní čelisti a otřes mozku. Oběti nejprve zasadil několik ran do obličeje a poté ho poslal k zemi. Protivníkovi, který byl zrovna v pokleku, následně kopancem zlomil spodní čelist. Soud ovšem připustil, že Leo konflikt nevyvolal.

Dalším průšvihem na jeho účtu je bitka, ke které došlo pět dní po incidentu na Starém Městě. V parku na pražské Lhotce napadl pozdě v noci muže odkázaného na francouzské hole. Poté teleskopickým obuškem napadl muže, který se oběti snažil pomoc. Podle rozsudku také vytáhl zbraň, kterou mířil na psa a vyhrožoval, že ho zabije. Spouštěčem konfliktu byly údajně nekvalitní drogy, které neúspěšný raper zakoupil a následně po nich zkolaboval. Rozhodl se tedy za to mstít.

Psycholog a psychiatr v expertíze informovali o tom, že Beránek má snížený práh spouštění agresivního jednání. „Jeho osobnost je poruchově strukturovaná, IQ je na spodní hranici průměru,“ uvedli.

Související články

Další články