Budova Primy se po personálních čistkách v posledních dnech otřásá v základech a tečou nervy!

Naposledy se to ukázalo krátce po středečním vyhazovu šéfa programu Petra Vladyky, který musel v rámci stalinských čistek, o kterých kolují neuvěřitelné drby, narychlo opustit svůj post.

Tiskový mluvčí televize David Vaníček, o kterém se říká, že Vladyku nenáviděl a má podíl na jeho konci, si se štábem vyjel do ateliéru v Hostivaři, kde Leoš Mareš (37), Vladykův velký kamarád, právě natáčel show QI, kterou se Prima chystá co nevidět vysílat.

Jenomže Mareš má Vaníčka rád jako osinu v pr**li. Navíc se stalo ještě něco, co opravdu nesnáší – o natáčení pro Top Star magazín mu nikdo neřekl. Na incident, který se následně ve studiu odehrál, je na Primě uvaleno přísné informační embargo, ale to je tam uvalené na všechno, takže pohodička, námi placení konfidenti z Palmovky nám vše hned zatepla vynesli.

Podle našeho mimořádně dobře informovaného zdroje, který v Hostivařském ateliéru pracuje a u incidentu byl, se celá story, která koluje po Primě v několika podobách, odehrála přesně takto:

„Vaníček tam nakráčel jako ředitel zeměkoule a začal rovnou točit, jenomže to neunesl Leoš, který tam přiběhl a začal je rovnou vyhazovat s tím, že tam nemají co dělat. Když se k tomu neměli, začal Leoš vykřikovat, že chce mluvit se šéfem, a Vaníček mu řekl, že šéf je on, což neměl dělat,“ směje se zdroj při vzpomínce na celou taškařici a popisuje následující dění: „Mareš mu vmetl do tváře, že se s takovým kašparem vůbec nebude bavit a že chce mluvit s opravdovým šéfem, někým, kdo je na jeho úrovni. Teď už to začínalo bejt trapný a Vaníčkovi, kterého nikdo nemá rád, se tam smáli technici, tak se snažil zachovat tvář a s Marešem vyjednávat, načež ho Mareš začal píchat prstíkem do prsou a vytlačovat ho ven, málem se poprali a byla děsná pr*el, jak ho při tom pošťuchování Mareš neustále urážel. Nakonec to řešil snad až výkonný ředitel televize, ale s Leošem už nikdo nehnul, byl běsnej, štáb odjel, aniž by něco natočil, a pro Vaníčka to bylo hrozně ponižující, no pr*el neskutečná.“

O pravdivosti historky vůbec nepochybujte, ostatně potvrdili ji oba aktéři svou reakcí. Leoš Mareš se nás jen slušně přeptal, jak o incidentu víme, a víc se o něm bavit nechtěl. A sám Vaníček na náš e-mail odepsal: „Bez komentáře…“ a popřál nám lepší výběr témat.

Událost jen demonstruje současné rozpoložení na Primě: Atmosféra strachu z dalších vyhazovů a několik skupinek intrikánů bojujících proti sobě a k tomu složité postavení lidí, které do televize přivedl Petr Vladyka, ke kterým patří především Mareš, zástupkyně šéfredaktora eXtra.cz Agáta Prachařová (28), Libor Bouček (32) a Pavel Cejnar (33). O podobné situace není nouze a tiskový mluvčí televize se vše snaží hasit obvoláváním spřátelených médií, které nezlobí. Mezi ty ale eXtra nepatří, takže sorry, snad příště…