„Dobrý den, prosím o pomoc. Mám skoro půlroční holčinku, od narození má ekzém na obličeji a stále se zhoršuje. Od narození trpěla čtyři měsíce šílenými kolikami a zácpou, takže pár měsíců měla na předpis i protialergická mlíčka. Tak jí na doporučení dávám Aloe vera gel. Před pár dny jsou vyzkoušela CDS v poměru 1:4 a obličejík jí rozmokval a začal mnohem víc svědit. Prosím, poraďte, může jí to ublížit? Žádný doktor nám zatím nepomohl a na kožní jsou příšerně dlouhé objednací lhůty. Už si nevím rady,“ to napsala na Facebook matka z Liberce a rozjela se fakt drsná diskuze.

Další biomatky hned přispěchaly se zaručenými návody, chemii správně dávkovat, že se to dá i pít a nic se nestane. Skoro se zdá, že to některé alternativní mámy snad i kapou dětem do očí.

Jenže její šokující fotky začali sdílet i další lidé, kteří mají na CDS jiný názor. Připomínají, že tato chemie rozhodně nepatří do těla.

CDS je totiž označení pro roztok oxidu chloričitého, což je dezinfekce. Kritici paní Hance vyčítají, že se používá k dezinfekci bazénů.

Bohužel CDS je momentálně obrovským hitem v alternativní medicíně. V podstatě se dá říci, že matka, která svému děcku nedá CDS, tak je houby biomatka.

Na léčbě pomocí CDS a podobných chemických roztoků založil svůj byznys léčitel Jim Humble. Na Google a Youtube.com najdete i takové kousky, kde tvrdí, že pomocí roztoku oxidu chloričitého léčí malárii, rakovinu či AIDS.

Že tradiční lékaři na léčbu miminek pomocí CDS koukají s otevřenou pusou a vyplašenýma očima, není třeba dodávat.

Léčíte své děti pomocí CDS? Proč to děláte? Ozvěte se nám na redakce@extra.cz.