Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Bio, či nebio? Cena nemusí být vždycky překážkou

Bio, či nebio? Cena nemusí být vždycky překážkou
Zdroj: Albert
BIO potraviny
Obliba takzvaně bio pořád roste. Spotřeba bio potravin v České republice mezi lety 2012 a 2018 se zvýšila o 150 procent. Snažíme se totiž více dbát na planetu i vlastní zdraví. S cenou těchto produktů to není vždycky slavné. Neplatí to ale pokaždé.

Díky rostoucímu trendu už bio nemusíte hledat jen ve specializovaných obchodech nebo na trzích. Běžně jej koupíte i ve velkých obchodech. Například v těch největších Albertech najdete až šest stovek bio produktů.

„Zákazníci, kteří dbají na zdravý životní styl a přírodu, najdou na jednom místě bioprodukty od masa přes pečivo, mléčné výrobky, zeleninu, pomazánky, mouky, luštěniny až po dětskou výživu. Našim cílem je, aby každý zákazník našel v Albertu alternativu toho, co si chce koupit, také v biokvalitě,“ popisuje Jiří Mareček z obchodů obchodů Albert.

Cena nemusí být problém

Dobrá dostupnost je jedna věc, s cenou to ale už nemusí být tak růžové. I tady ale najdeme výjimky. Zmiňovaný Albert ukazuje, že to jde i laciněji. Ceny se nemusí výrazně lišit od běžných produktů. Některé můžou být dokonce i nižší.

Například bílý smetanový 10% jogurt o hmotnosti 150 g značky Nature´s Promise je možné pořídit za nezlevněnou cenu 11,90 korun. Běžné produkty stejné kategorie stojí i o několik korun více. Podobná situace je i s obyčejným bílým jogurtem.

S dosažitelností obchodům pomáhají i vlastní značky. „Bioprodukty nabízené pod značkou Nature´s Promise neustále rozšiřujeme, a i do budoucna v tom budeme pokračovat. Mezi ty nejoblíbenější patří banány, bílý jogurt a plnotučné čerstvé mléko,“ říká Gabriela Adámková manažerka vlastních značek obchodů Albert.

Proč je bio takový hit?

Ekologické zemědělství je postaveno na přírodních procesech, produkty neobsahují dochucovadla či barviva, a také klade důraz na šetrnost k přírodě. Biocertifikát získají pouze takové produkty, které splní všechny předepsané postupy a podmínky.

Související články

Další články