Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Bílý nový rok 2020: První letošní víkend přinese sněhovou nadílku, napadne i v nížinách

počasí
Bílých Vánoc se sice v Česku dočkal jen málokdo, první víkend roku 2020 však sněhovou nadílku přinese i do nížin. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude v sobotu sněžit i v polohách okolo 300 metrů nad mořem, přijde i pokles teplot.

V noci na sobotu přejde přes naše území od severozápadu studená fronta, která dokonce i do nížin přinese sněžení. Spolu s nadílkou přijde i ochlazení, v noci mohou teploty klesnout i na 6 stupňů pod bod mrazu.

Už ve čtvrtek byly nejnižší noční teploty –3 až –7 °C. Nejvyšší denní teploty –2 až +2 °C, při déletrvajícím slunečním svitu kolem 5 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C. Pak se postupně ochlazovalo.

pátek bude zpočátku jasno až polojasno, místy nízká oblačnost nebo mlhy, i mrznoucí. Od severozápadu oblačno až zataženo, později večer na západě místy déšť. Nejnižší noční teploty –2 až –6 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 0 °C.

Sobota přinese mnohými už dlouho očekávaný sníh. Ten bude zpočátku v polohách nad 800 metrů, k večeru postupně nad 300 metrů nad mořem. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na Moravě až –2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C.

neděli přijde do Česka další ochlazení, podle meteorologů ale není jisté, že i v tento den nasněží. Nejnižší noční teploty budou +1 až –3 °C. Nejvyšší denní teploty se pak budou pohybovat okolo 0 až 4 °C.

Související články

Další články