Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Billie Eilish si podmanila Prahu: Proč sedmnáctiletá hvězda nosí volné oblečení a jakou nemocí trpí?

+ Dalších 9 fotografií
Je jí teprve 17 let, i přesto si už svou hudbou stihla získat miliony fanoušků po celém světě. Billie Eilish v úterý 20. srpna odehrála koncert v Praze a příznivci, kteří si přišli její show užít, ji naprosto ohromili. Z českého publika byla mladá zpěvačka nadšená a dala to najevo na svém Instagramu u videa, na němž je vidět, jak dav skáče. Co jste možná o této hvězdě nevěděli?

Billie Eilish, celým jménem Billie Eilish Pirate Baird O'Connell, se narodila 18. prosince 2001 v Los Angeles. Pochází z rodiny hudebníků, její matka Maggie Baird a otec Patrick O'Connell, jsou skladatelé. Billie nechodila do školy, měla domácí výuku a do společnosti jiných dětí se dostala až v osmi letech, když začala navštěvovat pěvecký sbor.

To, že je Billie skutečný talent dokazuje i fakt, že své vlastní písně začala psát už v 11 letech. Hudební gen skutečně koluje krví celé rodiny, její starší bratr Finneas totiž už tou dobou psal, produkoval a vystupoval se svou hudbou.

Billie je jednou z takových zpěvaček, které rozhodně nelze přehlédnout a zaškatulkovat. Je kategorií sama o sobě a to nejen kvůli tomu, jak vypadají její videoklipy, ale i proto, jak vypadá ona sama. Každou chvíli mění barvu vlasů a nosí pestrobarevné, většinou volné oblečení. Důvod k tomu je jednoduchý – upnuté oblečení zvýrazňuje postavu a ona si chce být jisté tím, že bude vždy hodnocena za její hudbu, ne za to, jakou má postavu. Své tvary schválně skrývá.

Sotva se proslavila, potýkala se tato mladá hvězda s velkým problémem – lidé si všimli toho, že trpí tiky a na internetu se objevilo několikaminutové video, které tuto její vadu zachycovalo. Billie šla s pravdou ven a přiznala, že trpí touretteovým syndromem. To je vrozené neuropsychiatrické onemocnění, které se projevuje pohybovými a zvukovými tiky. Patří k němu i přidružené poruchy chování, jakými jsou hyperaktivita s poruchou pozornosti, obsedantně kompulzivní porucha, nebo i sebepoškozování.

Tím, že je naprosto odlišná od všeho, co kdy hudební scéna nabídla, si Billie zamilovaly miliony lidí po celém světě. Kombinace jejího medového hlasu s texty, v nichž sprostá slova nejsou ničím neobvyklým, zaujme i posluchače, jakým se jinak tento typ hudby (převážně elektropop) nelíbí. V jejích videoklipech ji můžete zahlédnout v nejrůznějších pozicích, jaké je na pohled pro slabší povahy těžké překousnout – slzí černou barvu, nechává po sobě lézt pavouky, nebo jí teče krev z nosu.

Bylo jasné, že když se hvězda, jakou Billie je, dostane do Prahy, půjde o show nevídaných rozměrů. Energii ukázala nejen ona, ale i její fanoušci, kteří vytvořili atmosféru, kterou zpěvačku naprosto ohromili. Na svůj Instagram umístila video z koncertu, ve kterém vyjadřuje svou radost. Na video se můžete podívat nahoře. Máte Billie rádi i vy?

Související články

Další články