Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Billie Eilish poprvé ukázala tělo: Odhodila oblečení a promluvila o sexismu a ponižování

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
odvaha
Mladičká zpěvačka Billie Eilish (18) se proslavila nejen díky své hudbě, ale i díky svému velmi originálnímu stylu oblékání. Volné a o několik velikostí větší oděvy jsou pro ni charakteristické, sama jejich nošení vysvětluje tak, že když nikdo neuvidí její postavu, nebude ji moci soudit ani z ní dělat sexuální objekt. Nyní poprvé od počátku své kariéry oblečení odhodila, to vše proto, aby do světa vyslala vzkaz o sexismu a ponižování.

Už ve svých 18 letech sklízí jedno ocenění za druhým a její skladby se pravidelně dostávají na přední příčky hitparád. Billie Eilish si svou hudbou získala miliony fanoušků po celém světě, kromě toho ale už od začátku své kariéry vysílá veřejnosti jasný vzkaz svým stylem oblékáním.

Mladičká zpěvačka je známá tím, že ať už se jedná o jakoukoliv příležitost, je vždy oděna do velmi volného a o několik čísel většího oblečení. To vysvětluje tím, že především jako teenager nechce, aby někdo soudil její postavu a aby se z ní stal sexuální objekt. Hluboké výstřihy a vyzývavé šaty nechává jiným kolegyním.

Nošení volného oblečení, i přesto, že důvody několikrát vysvětlila, souvisí i s neustálými otázkami fanoušků - co přesně pod dlouhými košilemi schovává, skrývá něco, za co se stydí, nebo dokonce zda není obézní. Na to se nyní Billie rozhodla svérázně odpovědět.

Odhalení

Při pondělním koncertu v Miami začalo na plátně za zpěvačkou běžet video, na němž si postupně sundává oblečení, až je nakonec pouze v podprsence. Během promítání videa hovořila Billie o problematice ponižování a sexismu.

„Máte názory o mých názorech, o mé hudbě, o mém oblékání, o mém těle. Někteří lidé nesnáší můj styl, jiní ho obdivují, další mě za něj ponižují,“ říkala Billie. „Když nosím, co je mi pohodlné, nejsem podle vás žena. Když odhodím vrstvy, jsem podle vás děvka. I když jste neviděli mé tělo, soudíte ho. Proč? Soudíme lidi podle těla, velikost rozhoduje o tom, kdo jsou a za co nám stojí,“ dodala.

Přesně jak Billie řekla, tak také učinila - po svých osmnáctých narozeninách, které oslavila v prosinci, světu skutečně poprvé ukázala své tělo. Sama ale upozornila, že se neodhalila proto, aby po ní někdo toužil, ale proto, aby světu sdělila své poselství.

Související články

Další články