Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Bílé Vánoce? Meteoroložka prozradila, jak bude na Štědrý den a do konce roku

Zdroj: archiv
předpověď
Jaké bude počasí na Vánoce, to aktuálně zajímá asi většinu z nás. Jelikož je zatím prosincové počasí velmi proměnlivé, lze těžko odhadovat, jak bude zrovna na Štědrý den. Extra.cz oslovilo meteoroložku Dagmar Honsovou, která nám prozradila, jaké bude s největší pravděpodobností letošní vánoční počasí.

Pro ty, kteří se těšili, že před Štědrým dnem napadne půl metru sněhu, nemáme dobré zprávy. Podle meteoroložky bude na Štědrý den rtuť teploměru šplhat poměrně vysoko. Očekává se až 6 stupňů nad nulou a velká oblačnost.

„Zatím to vypadá, že i letošní Vánoce budou v nížinách na blátě. Nejvyšší odpolední teploty budou zůstávat na Štědrý den vysoko nad bodem mrazu. Zřejmě nejvyšší odpolední teploty budou šplhat k 6 °C, v nejnižších nadmořských výškách k 8 °C a převládat bude velká oblačnost,“ uvedla Honsová.

A zase bláto…

Bohužel letos na Vánoce nebudou panovat ideální zimní podmínky ani na horách. „Předvánoční týden bude ve znamení inverze a od jihozápadu až jihu k nám bude proudit teplý vzduch zejména ve vyšších vrstvách atmosféry,“ popsala dále meteoroložka.

Ani vánoční svátky se nebudou podle předpovědi blížit zimě z ilustrací Josefa Lady. „Vypadá to, že vánoční svátky 25. a 26. prosince proprší – nejvyšší odpolední teploty budou až na 7 °C a na většině území bude pršet,“ sdělila Dagmar Honsová.

Ochlazení by prý mělo přijít až na závěr roku. V nížinách bude pravděpodobně mrznout v noci, přes den se budou teploty šplhat lehce nad bod mrazu.

Související články

Další články