Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Bílé peklo v Česku komplikuje dopravu: Silný vichr shodil vánoční strom přímo na náměstí

Počasí komplikuje dopravu: Ve Slaném spadl vánoční strom přímo na náměstí
Zdroj: profimedia
Počasí

Počasí si už zase žije svým životem. Silný vítr a sníh začaly komplikovat dopravu. Na náměstí ve Slaném spadl vánoční strom, na Šumavě měl nehodu vlak, který narazil do vyvráceného stromu. Na Plzeňsku havaroval autobus se třinácti pasažéry, problémy hlásí i kamiony, které mají potíže vyjíždět do kopců. Informace přinesla Policie ČR a ČTK. Výstraha meteorologů před sněžením a silným větrem platí pro část Česka do dnešního pozdního večera.

Havarují auta, autobusy i vlaky

A je to zase tady, jako každý rok, jako každou zimu. Sníh napadl a to začíná komplikovat dopravu. Na horách může napadnout až 20 centimetrů, kromě toho fouká i silný vítr, který dosahuje až 70 km/h, na horách i 100 km/h. Počasí tak v Česku začalo komplikovat dopravu.

Kamiony mají problém s vyjížděním kopců, na Plzeňsku dokonce havaroval autobus se třinácti pasažéry. Vozidla kvůli zhoršujícímu se počasí, silnému větru a zasněženým silnicím havarují častěji.

Třeba v Třebíči srazilo auto třiašedesátiletou chodkyni, bouralo se i nedaleko Velké Dobré, kde do sebe narazila dvě auta.

Na Klatovsku se zase převrátilo auto a na Šumavě havaroval dokonce vlak, který to napálil rovnou do větrem vyvráceného stromu.

Vánoční strom spadl rovnou na náměstí

Ve Slaném spadl vánoční strom přímo na náměstí. Jen velkým štěstím nikoho nezranil. "Zjišťujeme, jak k pádu došlo. Jestli za to může vítr, nebo špatné ukotvení,“ řekla mluvčí policie Michaela Richterová pro Blesk. Proto doporučujeme, abyste byli během svého pobytu venku výrazně obezřetní, zvláště pak, pokud sedáte za volant.

Související články

Další články