Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Bílé peklo v Česku: Evakuace, zlomené trolejbusy a kluzké cesty

Bílé peklo v Česku: Evakuace, zlomené trolejbusy a kluzké cesty
Zdroj: HZS PK
Kalamita v ČR
Problémy s přes noc napadlým sněhem nadále přetrvávají a silničáři, hasiči a záchranáři mají co dělat. Tramvaje jezdí pozdě, mohou za to také výhybky zapadané sněhem, s nimiž se o dost hůř manipuluje. Dochází k dopravním nehodám a některé vlaky hlásí i stodesetiminutové zpoždění. Na Přerovsku museli hasiči dokonce evakuovat z rychlíku padesát lidí.

Evakuace pasažérů z vlaku

Rychlík, který jel po trati z Přerova do Brna, uvízl u Měrovic nad Hanou. Stalo se tak kvůli zamrzlému trakčnímu vedení. Hasiči museli evakuovat padesát cestujících, kteří využijí náhradní autobus. Ten je má přepravit na nádraží do Kojetína. Situace není růžová ani jinde. Pražská integrovaná doprava varuje před problémy na všech tratích. Některé spoje hlásí zpoždění, jež přesahuje i sto minut. Poruchy elektrických jednotek a výhybek způsobují potíže především v úseku Praha - Benešov, Praha - Lysá nad Labem - Nymburk a Praha - Kolín. Všechny vlaky 88XX (S7) v úseku Praha hl. n. - Český Brod a zpět jsou navíc odřeknuty. Cestující mohou využít vlaky linky S1.

Zasněžené výhybky

Na Twitteru Pražské integrované dopravy (PID) se přes den objevují fotografie, které vyobrazují, jak je nyní mnohdy obtížné vyčistit a přehodit výhybku na tramvajových kolejích. Spoje tak přijíždí na zastávky často se zpožděním. PID vyzývá cestující, aby k přepravě po Praze využívali především metro.

Zlomené klouby

Komplikace ale provázejí i další dopravní prostředky. V pražské Prosecké ulici dnes například uvízl autobus. S jeho vyproštěním museli pomoct kolemjdoucí. Vůz ovšem nebyl jediný, jemuž kluzká silnice způsobila trable. V Ostravě museli dnes ráno hasiči pomoct již prázdnému kloubovému trolejbusu, který se pokoušel vyjet zasněžený kopec v ulici Československé armády, nedaleko hasičské stanice. Při couvání se vozidlo zlomilo v kloubu. Hasiči před ním lopatami odházeli sníh a pak ho zapřáhli za silnou cisternovou automobilovou stříkačku, která trolejbus odtáhla na rovný úsek silnice.

Sníh komplikuje zdravotníkům cesty za zraněnými

O obezřetnost řidičů prosí také záchranáři. “I ve Středočeském kraji má vše pevně v rukách 'pan Mráz s paní Zimou', což záchranářům komplikuje samotnou cestu za pacienty a následnou cestu do zdravotnických zařízení. Mráz i přes uniformu, oblečení a gumové rukavice pěkně štípe,” uvádí na svém Facebooku Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, která dnes musela například pomáhat u obce Kamenice na Benešovsku. Tam si dopravní nehoda dvou osobních vozidel vyžádala čtyři zraněné osoby. “Jejich zranění byla lehčího až středně těžkého charakteru. Po poskytnutí nezbytné péče je záchranáři předali kolegům z benešovské nemocnice,” uvádí záchranáři na svém Facebooku.

Dnes ráno došlo u obce Kamenice na Benešovsku k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Operační středisko na místo...

Zveřejnil(a) Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje dne Pondělí 8. února 2021

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy