Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Bílá země je naše! Imigranty tu nechceme, nečteš? Ben Cristovao se v písni drsně obul do rasistických Čechů VIDEO

+ Další 4 fotografie
Zpěvák, rapper a bývalý účastník SuperStar Ben Cristovao (31) nedávno vydal píseň, ve které mluví o problematice rasismu v posledních letech. Popisuje, jak se po volbách stal uprchlíkem a opicí pro méně tolerantní a vzdělané lidi. Snaží se totiž touto písní nejen otevřít oči méně chápavé populaci, ale také pomoct mladým lidem, kteří si procházejí šikanou hlavně kvůli barvě kůže.

Zpěvák a rapper Ben Cristovao je nejen skvělým interpretem, který na českou scénu přináší zbrusu nový styl hudby, ale v neposlední řadě se svojí hudbou snaží předat poselství lidem, kteří ji poslouchají, a nepsat jen prázdná slova.

Už týden má venku píseň Smítko, která byla vydaná bez oficiálního videoklipu a pouze ve studiové kvalitě. U této písně ale vůbec nejde o kvalitu či nadupaný videoklip. Tahle píseň nese silné poselství, na které reagují desítky tisíc lidí!

Za pouhý týden má píseň víc než 500 tisíc zhlédnutí a Ben se textem písně snaží jednodušším lidem vysvětlit, že ne každý člověk, co žije v Česku a má jinou barvu kůže, je uprchlík! Že zde žije spousta Čechů, kteří mají kořeny jinde, a dennodenní šikana na ulicích či školách je utrpením.

Bílá země je naše a ty se nejmenuješ Eva ani Vašek, imigranty tu nechcem, nečteš, konichiwa, vítej v Praze,“ tohle je jedna z částí písně, kde popisuje výroky některých Čechů. Dále pokračuje: „Víš, nevybereme si, kde se narodíme, a nezměníme barvu ani oči. A z vás bílých jenom málo ví, jak je křivda podělanej pocit. Ale věř mi, nic, neuděláš nic, jedu si to svý, ty neuděláš nic. Mám tě v pí.., nech být. Jsi smítko, neuděláš nic,“ tohle je další úryvek z písně, která nese silné poselství.

Po vydání sám Ben několikkrát na svém Instagramu sdělil fanouškům, že mu píše obrovské množství lidí s podobným osudem, jako má on samotný. Že kvůli vzhledu se v českých ulicích několikrát setkali s nadávkami, fyzickými napadeními a podobně. Děkují za tuhle píseň, která nese poselství, a doufají, že by to mnoha lidem mohlo otevřít oči.

Mohlo by vás zajímat

Další články