Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Bílá si Filipiho našla jako ochránce, je z nyní pečovatelka: Radek promluvil o svém zdraví

+ Dalších 7 fotografií

Radek Filipi působil vedle své partnerky Lucie Bílé spíše jako její bodyguard. V uplynulém období ho ale potrápily závažné zdravotní komplikace a zhubnul přes třicet kilogramů. Podstoupil dvě náročné operace a v tu dobu se mu stala zpěvačka tou největší oporou. Jaký je jeho zdravotní stav nyní a plánuje se ke sportu vrátit naplno? O tom se rozpovídal v rozhovoru pro eXtra.cz. 

Když se poprvé objevili Lucie Bílá a Radek Filipi na veřejnosti, urostlý sportovec působil spíše jako krásky bodyguard. S postupem času si však role prohodili a z Lucie Bílé se stala spíše pečovatelka. Filipi má za sebou složité období a musel podstoupit dvě operace. Jak je na tom nyní a bude se ještě někdy moci vrátit ke sportu ve stejné intenzitě jako dříve? To prozradil v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz.

“Poslední rok byla velkou oporou ona pro mě. Co se týče mých zdravotních komplikací, Lucinka stála při mně a byla největší moje opora,” rozplývá se Filipi nad pečovatelskou péčí Bílé. Zpěvačka ho v nemocnici dennodenně navštěvovala, nosila mu dobroty a ukázala, že při svém partnerovi drží stůj co stůj. Sportovec v uplynulém roce podstoupil v nemocnici Na Homolce hned dvě operace – páteře a ploténky.

Radek Filipi: Už nikdy to nebude jako dříve

V současné době se jeho zdravotní stav každým dnem lepší. “Teď už se posouváme kousíček po kousíčku a je to lepší a lepší. Myslím si, že lékaři odvedli skvělou práci. Těším se, že už zase budu ve starých kolejích jako dříve,” vyjadřuje svou naději při příležitosti tiskové konference k muzikálu jeho partnerky Srdeční záležitost.

Pro Radka coby velkého milovníka sportu bylo nesmírně těžké vyrovnat se se zdravotními problémy a dát si od sportu pauzu. “Strašné to bylo. Já se s tím potýkám už rok a je to, jako když vezmete dítěti lízátko. Nemohl jsem cvičit, nemohli jsme na koncerty, nemohli jsme vůbec nic,” vysvětluje Radek a dodává, že zdraví je pro něj na prvním místě a situaci přijal takovou, jaká je.

Musel přijmout i fakt, že se pravděpodobně už nikdy nedostane ve sportu na takovou úroveň, na které byl před jeho zdravotními problémy. “Já si myslím, že co se cvičení týče, tak už to bude dost omezené, ale jak říkám, zdraví mám na prvním místě a já už jsem si svoje odcvičil a odtahal,” říká rezignovaně. “Cvičení nějakým způsobem půjde, ale už to nebude jako dříve,” stýská si.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy