Matku zavražděné dívky Zlaticu Kušnírovou museli u bílé rakve, kde její dcera ležela ve svatebním oděvu, podpírat další truchlící.

Pohřeb se konal ve ve slovenských Gregorovicích v okrese Prešov, píše web Topky.sk. Lidí, kterých se na pohřbu v kostele Panny Marie sešlo, bylo skutečně nepočítaně. Slovenští politici ale nepřišli.

Smuteční akt se začal za tónů písně Sarajevo od Jarka Nohavici. Byl to oblíbený song zavražděné dvojice.

„Slovensko nepotřebuje vidět stůl plný bankovek, to je cynismus. Slovensko potřebuje vidět lidi s charakterem, vůdce, kteří dokážou s pokorou odejít ze scény. To je chlapské,“ uvedl nad rakví pomocný košický biskup Marek Forgáč. Narážel tak na chování a jednání premiéra Fica, který v televizi ukazoval milion eur v hotovosti.

„Smrt těchto mladých lidí nebude zbytečná a věřím, že přispěje ke změně společnosti,“ doplnil ho starosta Gregocis Slavomír Verčimak.

Novinář Ján Kuciak pro web Aktuality.sk mapoval především situaci kolem politické strany Smer a její provázanost s italskou mafií. Možná právě to se stalo pro oba mladé lidi osudné. Snoubenci chystali stavbu. Místo toho jejich rodiny musely zařizovat pohřeb.

Další vyšetřovací verzí je, že Kuciak dráždil mocné slovenské podnikatele. V posledním pátrání se zavražděný novinář zaměřil také na korupci mezi soudci.

Martina Kušnírová a Ján Kuciak byli zavražděni ve svém domě ve Vel'ké Mači. Jejich vrah dosud nebyl dopaden. Slovenská veřejnost požaduje rezignaci ministra vnitra Roberta Kaliňáka, premiéra Roberta Fica a odchod policejního prezidenta Tibora Gašpara. Na páteční demonstraci se v Bratislavě sešlo 25 tisíc lidí.