„Tohle je moderní iluze, nejnovější, co existuje,“ hájil se před znuděným porotcem Talentu Jaro Slávikem (39) světový mág Alex, o kterém jsme včera psali v souvislosti se šmírou, kterou předvedl na bratislavském semifinále poté, co dostal dle nás nespravedlivě a především za podivných okolností v soutěži přednost před konkurentem Michalem Nesvedou (19), kterého diváci poslali dál za geniální číslo s živou rybičkou, což nikoho nepřekvapilo, neboť patří k absolutní české špičce.

Nakonec se ale díky porotě a vyřazení před semifinále radoval „blízký přítel“ režiséra Zdeňka Trošky (60) Alex, který si ale pořádně naběhl před celou republikou s iluzí, která připadala Slávikovi hodně trapná, ale Lucie Bílá (47), Troškova kamarádka, eskamotéra hájila před Slávikem slovy: „Tak to uznej, že byl dobrej, uznej to.“

Slávik, který vytýkal Alexovi, že se v „tomto umění leccos opakuje,“ vůbec netušil, že v tomto případě se neopakuje leccos, ale doslova všechno.

Podívejte se v čase 31:00 na Alexovo světově moderní vystoupení na oficiálním webu soutěže a pak si přehrajte tohle starší video Němce Hanse Kloka, případně noční verzi celého čísla, kterou tasil v Monaku soudě podle účesu snad ještě v devadesátých letech.

Naprosto stejné pohyby a především vykradení i těch nejmenších detailů, což je skvěle patrné na tanečních kreacích či na vychytávce s jiskrou, která odletí od fagule. Alex se dokonce inspiroval navlas stejným oblečením, jaké má Klok na sobě v „denní verzi“.

Neuvěřitelná drzost mladého kouzelníka z Jablonce, který před kamerami TV JoJ tvrdil, že nic modernějšího momentálně neexistuje, přivedla Bílou ke konstatování, že „něco takovýho jsme tady za celý ty čtyři roky ještě neměli“, a přidala informaci, že se jí to moc líbilo a drží palce. Zřejmě aby průkopník světové moderní magie prošel až do finále, což se díky divákům naštěstí nestalo, protože postoupit s tímhle nedej bože do Vegas, máme o mezinárodní ostudu postaráno, dost na tom, že jsme pro smích Slovákům.

Michal Nesveda, který se po postupu se skutečně moderní iluzí nakonec před diváky po zásahu shora do semifinále nedostal, si jistě doma říká, že jeho konkurent v neděli jasně předvedl, že postoupil zaslouženě a Nesveda se má ještě hodně co učit.

A co na to sám Alex? Na dotazy eXtra.cz nereagoval, byť jsme kvůli jeho reakci pozdrželi vydání článku. Zřejmě nebyl čas, asi si zrovna na YouTube mezi videi z Ein Kessel Buntes hledal něco, čím by oslnil Lucii Bílou zase někdy příště.