Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Bijec Pirát Krištofič pro eXtra.cz: Náročné dětství ze mě udělalo člověka, kterým jsem

Zápasník Samuel Krištofič měl náročné dětství
Zdroj: Se svolením Samuela Krištofiče / koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
rozhovor

MMA zápasník a slovenská hvězda Samuel "Pirát" Krištofič (31) se utká v sobotním Oktagonu 26 na pražské Štvanici o titul, o který měl původně zápasit zraněný Karlos Vémola, jenž nyní nenechává na Pirátovi nit suchou. Ten v rozhovoru pro eXtra.cz prozradil, jak se aktuálně před zápasem cítí a co si o Vémolových výrocích a obecně hejtech myslí. Také promluvil o soukromí, půvabné partnerce, dojemném příběhu vzniku své masky i dětství, které neměl příliš jednoduché.

Jak se pár dní před zápasem cítíte?

Velmi dobře. Jsem namotivovaný a nabuzený na zápas. Momentálně se soustředím na váhu, abych splnil limit, který musím, potom si užil zápas a samozřejmě získal titulový opasek

Nabídka zúčastnit se Oktagonu 26 na pražské Štvanici přišla poměrně narychlo, co pro vás bylo v přípravě nejtěžší?

Nic pro mě nebylo a není vyloženě nejtěžší. Já jsem v přípravě neustále, je to sport, který mě baví a naplňuje. Samozřejmě mohu říct, že dělání váhy není příjemné, zejména pak v závěru, ale že by pro mě bylo něco vyloženě nejtěžší, se říct nedá.

Můžete čtenářům přiblížit vznik vaší masky?

Masku mi dal jeden můj fanoušek, který se potýká s vážnými zdravotními problémy. Jeho maminka mi tu masku jednou přinesla před zápasem, když bylo vážení, a poprosila mě, zda bych si ji nemohl nasadit, což jsem velmi rád udělal. Těch masek mám od něj víc, když mu to navíc přinese radost, pak mě to velmi těší.

Jak jste se k MMA dostal, pamatujete si, kdy přišel ten zlom, dát se na tuhle dráhu profesionálně?

Původně jsem začínal s thaiboxem. K MMA jsem se dostal přes videozáznamy a videohry, které jsem hrál s kamarádem. Nejprve jsme mezi sebou trénovali, co jsme odkoukali ze záznamů, jako jsou páky submise a podobně. Pak jsem začal navštěvovat Jiu-Jitsu gym a postupně jsem se do toho dostal. Poznal jsem komunitu lidí, kteří ten sport vykonávají, chodil jsem z tréninku na trénink, a to zápasení se pak stalo součástí mého života.

Byl jste takový ten typický příklad problémového chlapce, který se snadno dostával do malérů?

S nějakými drobnými problémy jsem se potýkal, ale to je věc úhlu pohledu, co vlastně problém je. V minulosti tam byly nějaké zbytečné neshody se zákonem, ale staly se. Měl jsem také náročnější dětství, vyrůstal jsem v rodině, která neměla nejlepší rodinné základy, ale beru to tak, že vše, co se dělo, bylo z nějakého důvodu, a díky těmto zkušenostem jsem dnes člověkem, kterým jsem, a dokážu si vážit věcí, které se zdají na první pohled jako samozřejmost. Nyní jsem v životě velmi šťastný a jsem rád, kde jsem.

Máte tisíce fanoušků, přesto se zajisté potýkáte i s hatery a jejich sprostými komentáři. Jak tuhle kritiku zvládáte?

Hatery už nesleduji, a když si i přesto občas něco přečtu, už se nad tím ani nepozastavím. Dříve jsem se nad těmi komentáři dokázal i rozčílit, ale teď to vnímám tak, že jsou ti lidé ve svých životech jen smutní a ničeho nedosáhli. Jediné, co umějí, je šíření zla po internetu, což je jejich největší životní vítězství. Nemyslím, že si tahle individua zaslouží nějakou větší pozornost.

Jsou tady naopak i lidé, kteří na sobě denně makají a chtějí být nějakým způsobem lepší. Já vyhledávám tu pozitivní energii lidí a fanoušků, kterých si vážím a zaslouží si tu pozornost.

Jak zvládá zápasy vaše partnerka? Patří mezi ty, které se na ně nemohou dívat, nebo naopak?

Partnerka zvládá moje zápasy poměrně dobře. Žije se mnou po celou dobu, co zápasím, takže se na ty zápasy i těší. Ovšem má i nějaké přirozené obavy, aby se mi nic nestalo. Je to zkrátka sport, kde jsou zranění velmi běžná, a to jak v zápase, tak při tréninku. Navíc mi pomáhá, s čímkoli je potřeba, a mám její plnou podporu, za což jsem velmi vděčný. Je moje životní výhra a mohu si gratulovat za to, že mám po svém boku tuhle ženu.

Máte nějaký předzápasový rituál? Pokud ano, mohl byste ho přiblížit?

Již od rána dělám před zápasem dechová cvičení. Pak si dám nějaké dobré jídlo, ale žádné konkrétní, řídím se podle chutí a těla, co zrovna před zápasem vyžaduje. Když to tedy shrnu, mým rituálem je dobře se najíst, dobře se rozdýchat, vymeditovat a jít do zápasu připravený.

Máte na svého soupeře připravenou nějakou konkrétní taktiku?

Vždy je na soupeře připravená nějaká taktika, která by mohla platit. Nejdu do prvního zápasu, a tak díky zkušenostem již vím, že ten zápas pak často probíhá zcela jinak. Člověk by měl být zápasu otevřený a hledat ty cesty k vítězszví až v samotném zápase, protože když se bojovník soustředí pouze na jednu věc, která mu nakonec nebude vycházet, zůstane bezradný. Něco mám samozřejmě připravené, ale vím, že ze značné míry to bude také improvizace.

Ač máte zápas s Naruszczkou, přesto se plná pozornost upíná spíše na možný budoucí zápas s Karlosem Vémolou, který v jednom z vysílání uvedl, že si titul nezasloužíte. Jaký máte názor na Karlosův výrok, že jste "pouze fajn náhrada"?

Zaznamenal jsem, že Karlos sdílel tato vyjádření. Možná se mě snaží před zápasem rozhodit. Ovšem abych měl vůbec zápas s Karlosem, musím nejprve zvládnout ten s Naruszczkou na Štvanici, takže se aktuálně plně soustředím pouze na tento zápas. Uvidíme, co bude pak, a zda ten dotyčný zápas s Karlosem vůbec bude.

Ještě než se otevřou brány tenisové arény na Štvanici a vypukne turnaj OKTAGON 26, připravili organizátoři nejen pro své fanoušky velký letní dárek. V areálu pražské Štvanice uspořádají velký letní hudební festival a vedle tradiční sobotní show v podobě dvanácti atraktivních zápasů v MMA se na OKTAGON SUMMER FESTU představí špička domácí scény v oblasti rapu. Vystoupí Rytmus, Marpo s Troublegangem, Maniak a DJ Wich, Strapo, Mike T. I oblíbení PSH.

Hudební program bude pokračovat i v sobotu, a to od 15 hodin. Od 18:30 pak začíná samotný turnaj v tenisové aréně. Účastníci festivalu, kteří nemají lístky na turnaj, ho budou moci sledovat přímo v areálu na velkoplošné obrazovce. Zatímco samotný sobotní turnaj je beznadějně vyprodaný, lístky na Summer Fest jsou stále k dispozici.Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy