Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Biatlonová senzace: Markéta Davidová na úvod poháru vyhrála vytrvalostní závod

 Markéta Davidová: V biatlonovém poháru vyhrála vytrvalostní závod
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
biatlon

O skvělý úspěch se postarala biatlonistka Markéta Davidová (24). Ve švédském Östersundu vyhrála vytrvalostní závod a poveze tak žlutý dres. Stalo se tak už podruhé, prvně vyhrála Davidová stejný závod na únorovém světovém šampionátu v Pokljuce.

Markéta Davidová se postarala o další zářez českého biatlonového týmu. Stejně jako v únoru ve slovinské Pokljuce i nyní ve švédském Östersundu vyhrála vytrvalostní závod a poveze tak žlutý dres. Do úvodu Světového poháru tak vstoupila nejlepším možným výsledkem.

O úspěch se Davidová postarala čistou střelbou, přičemž byla minutu a 17,7 sekund před druhou Rakušankou Lisou Theresou Hauserovou. Pokořila tak závod na 15 kilometrů s čistým štítem.

Jako jediná netrefila mimo

Davidová vedla už po druhé položce, přičemž na závěrečné stojce neudělala ani jednu chybu. Byla jedinou ze všech závodnic, která trefila čistý terč. „Sama nevím, jak jsem to dokázala. Jsem za to ráda. Vleže to bylo v pohodě, ve stoje jsem si těmi ránami nebyla úplně jistá a jsem ráda, že spadly,“ uvedla Davidová v České televizi. Vůbec jsem nic nevnímala. Přišlo mi, že jsem dneska neměla žádné informace. Tak jsem bojovala sama se sebou, že mě tohle vůbec nerozrušovalo,“ popsala své pocity během závodu. 

Zároveň však krotí nadšení s tím, že je to teprve první závod celé sezóny. "Je to fajn pro hlavu, na druhou stranu první závody nic neříkají. Musíme makat dál a doufat, že to bude v rozumných mezích i nadále," uvedla.Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy