„Myslím si, že mi k tomu problému výrazně dopomohla změna techniky jízdy na lyžích, o kterou jsem se v posledních dvou letech snažila na základě pokynů, které jsem dostala," postěžovala si Koukalová.

„Nebyla jsem přesvědčená, že je to dobře, protože se mi tato technika od začátku zdála velmi náročná na chodidla a lýtka, nevhodná pro závodnici s mou tělesnou konstitucí,“ pokračuje. Toto vyjádření na adresu trenéra řekla v rozhovoru pro deník Sport. Tam je totiž dle jejích slov příčina současných problémů. O jejích zdravotních problémech jsme psali už dříve.

Rybář samozřejmě na vyjádření Koukalové reagoval. „Jestli si tohle myslí, tak ať si to myslí. My si chceme jako celý tým uchovat vzpomínky na pěkné chvíle, které jsme s Gábinou prožili, a ne, abychom, jakmile nastanou nějaké problémy, začali jeden na druhého plivat.“

A šéftrenéra Rybáře se zastávají i další postavy českého biatlonu. „Je neadekvátní shazovat vinu na tohle. Gábina má problémy s achilovkami hodně dlouho. Kdyby měla už tehdy pocit, že je na vině jiná technika, a ustoupila by od ní, tak by potíže musely odeznít. Podle mě však její problémy nezavinila změna techniky, ale více faktorů. Se spoustou věcí se potýkala. Dva roky bojovala i s hledáním motivace,“ řekl pro lidovky.cz biatlonista Michal Šlesingr.

A stejný názor má i Michal Krčmář. „Je nesmysl, že za to může technika. Ale když máte potíže, hledáte berličky, kterých byste se chytili. Chápu, že Gábina je z toho rozpačitá a hledá je také,“ říká.

Pravidelný účastník Světového poháru Ondřej Moravec se nechce k celé věci blíže vyjadřovat, ale poznamenal, že by změna stylu neměla způsobit Gábině zdravotní problémy.

Předseda českých biatlonistů všechny uklidňuje, že se dělá všechno pro to, aby se Gábina mohla zúčasnit zimní olympiády v Koreji a nyní nastoupila na individuální plán.