Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Biatlonista Michal Krčmář ve třinácti utekl od rodičů. Teď ulovil stříbrnou medaili na olympiádě!

Biatlonista Krčmář vybojoval na olympiádě stříbro!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
V neděli jsme v přímém přenosu viděli zrod nové sportovní superhvězdy. Michal Krčmář (27) v biatlonovém závodě na 10 kilometrů vybojoval stříbrnou medaili. Svým neskrývaným dojetím a slzami štěstí pak oslnil celý svět. Na svém sportovním snu pracuje už dvě třetiny života.

Rodák z Vrchlabí se toužil stát biatlonistou světové úrovně již od útlého věku. Rovněž tatínek Michala Krčmáře byl totiž reprezentantem země v biatlonu a o atmosféře, která panuje na olympiádách, tak včerejší hrdina českého sportu slýchával z vyprávění.

Pro svůj sen toho musel Krčmář mnoho obětovat. Vrchlabí není zrovna město zimním sportům zaslíbené. Proto v pouhých třinácti letech opustil Michal rodiče a začal žít u babičky a dědečka v Letohradě, který je považován za centrum českého biatlonu.

"Bylo jasné, že musím střílet každý den, naši měli v Letohradě známé trenéry a táta tu měl rodiče. Nemusel jsem na intr ani do neznámého prostředí, tak jsem byl určitě pro. První dva roky byly těžší, byl jsem na mamku vázaný, ale zvykl jsem si,“ prozradil Krčmář ještě před odletem do jihokorejského Pchjongčchangu.

A tehdejší oběť se tuto neděli bohatě zúročila. Krčmář se může pyšnit první stříbrnou medailí. Mladý sportovec, který vzhlíží k velkým jménům jako Novak Djokovič nebo bratři Kličkové, tak má nakročeno zařadit se v nejbližší době po jejich bok.

Související články

Další články