Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Bezradným řidičům počasí nepřestává nakládat: Hustý sníh vystřídá nebezpečná ledovka

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
výstraha!
Českou republiku už několikátý den za sebou sužuje husté sněžení, které hlavně řidičům komplikuje provoz na silnicích a dálnicích. Pokud někdo doufal, že v nadcházejících dnech se počasí umoudří, tak měl smůlu. Husté sněžení nyní vystřídá ledovka, před kterou již varovali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

V sobotu bylo převážně zataženo, místy déšť, v polohách nad 800 m, ve východních Čechách a na Moravě nad 500 m sněžení, na severovýchodě sněžení nad 300 m. Zpočátku na horách a na jihu a východě srážky četnější.

Odpoledne místy protrhávání oblačnosti. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, na severozápadě místy až 7 °C, v 1000 m na horách kolem +1 °C, ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku kolem -2 °C.

Meteorologové už ve čtvrtek předpovídali, že do konce víkendu má nasněžit až šedesát centimetrů sněhu a v pátek k tomu přidali dalších dvacet centimetrů. Nyní vydali výstrahu s tím, že sněžení má vystřídat nebezpečná ledovka.

"V sobotu večer a v noci na neděli se bude po dešti se sněhem a dešti a tání sněhu místy tvořit náledí a zmrazky, na západě Čech jen ojediněle," varuje ČHMÚ.

Výstraha ČHMÚ platí, že v krajích Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj je pravděpodobnost výskytu námrazy větší než 50%.

V neděli očekávejme oblačno, přechodně až zataženo, místy sněhové přeháňky, na severovýchodě a na horách četnější. Nejvyšší teploty -1 až +2 °C, na severovýchodě kolem -2 °C, v 1000 m na horách -4 °C.

Související články

Další články