Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Bezmocní rodiče: Záhadná nemoc znetvořila jejich synovi hlavu

Malý Aidan se svým rodiči.
Zdroj: dailymail.co.uk

Dvouletý Aidan Jackoviak Smith trpí záhadným genetickým onemocněním. Má znetvořený obličej a řadu dalších zdravotních komplikací. Lékaři jsou bezmocní.

"Nikdo nám nedokáže říct, co s ním vlastně je. Odborníci se nyní snaží stanovit diagnózu vylučovací metodou, ale veškeré dosavadní testy byly negativní," zoufá si Aidanova matka Vikki.

Aidan se narodil o osm týdnů dřív a vážil pouhé dva kilogramy. Měl zdeformovaný obličej, záda i nohy a tři týdny po porodu navíc začal dostávat záchvaty, při kterých došlo k poškození jeho mozku.

"Když nám to řekli, uvědomili jsme si, že by nikdy nemusel chodit a mluvit a že nás nejspíš ani nebude poznávat. Bylo to prostě děsivé. Museli jsme absolvovat kurzy základní neodkladné resuscitace, abychom věděli, co dělat v případě, že by Aidan přestal dýchat," vzpomíná Aidanův otec Karl.

Vikki se přiznala, že mentálně a fyzicky postižené dítě nikdy nechtěla. "Vždycky jsem si říkala, že jsem v tomto ohledu příliš povrchní. Samozřejmě jsem věděla, že mnozí rodiče se musí vyrovnat s tím, že se jim narodí postižené dítě - jen mě prostě nikdy nenapadlo, že by se to jednoho dne mohlo stát i nám," uvedla.

Alespoň některé obavy Aidanových rodičů se naštěstí nenaplnily. Aidan svoji mámu i tátu pozná a prý se mu rozsvítí tvář pokaždé, když je vidí. "Směje se a posílá nám vzdušné polibky. Doufáme, že jednoho dne začne mluvit i chodit," dodala Vikki.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy