Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Bezmoc i proudy slz: Rodiny se loučí s utonulými vietnamskými chlapci (†7)

+ Dalších 35 fotografií
Ve čtvrtek 2. srpna na jezeře Lhota došlo ke strašlivému neštěstí. Utopili se tam dva vietnamští chlapci (†7). Vina se svalovala na údajně nezodpovědné matky, posléze na neochotný personál a následně na nepozorného tatínka. Život jim to nevrátí. Rodiny zesnulých dětí se s nimi dnes naposled loučí v pražském krematoriu ve Strašnicích.

Strašlivá tragédie se udála na jezeře Lhota, kde se 2. srpna v odpoledních hodinách utopili dva vietnamští bratranci. Viník celého neštěstí se najde jen těžko. Část veřejnosti tvrdí, že sedmileté chlapce měly pozorněji hlídat jejich matky Hovoří se i o tom, že personál nesprávně vyhodnotil závažnost situace a při pátrání po chlapcích nebyl příliš nápomocný. Vietnamkám měl dokonce tykat a vysmívat se jim. To ovšem ředitel areálu odmítá.

V nedávné době vyšlo najevo, že s chlapci měl jít vystát frontu na zmrzlinu otec jednoho z nich. Matky si myslely, že děti jsou pod ochranou. Ty se mu ale zřejmě ztratily a otec si zase myslel, že kluci si odběhli hrát do lesíka. Proto se původní hledání soustředilo na lesík, až později se začalo hledat ve vodě. To už ale bylo pozdě.

Záchranné složky se navíc volaly až poté, co matka jednoho vietnamského chlapce zahlédla na hladině nafukovací kruh. Těla chlapců byla nalezena jen dva metry od šlapadel. Pravděpodobně se zamotali do chaluh.

Na pietním aktu, který byl zorganizován krátce po strašlivé nehodě, se ukázalo téměř dvě stě lidí převážně vietnamského původu. Návštěvníci tak mohli vyjádřit upřímnou soustrast oběma rodinách. Dnes se od 13 hodin koná poslední rozloučení, a to v pražském krematoriu v Praze-Strašnicích.

Související články

Další články