Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Běžkyni u Berouna napadl pes: Vlčák kousl ženu přímo do ňadra, musela přestat kojit

V obci Vráž u Berouna došlo k napadení člověka československým vlčákem. Žena si byla venku zaběhat a údajně zcela bezdůvodně na ni zaútočil pes, kterého venčil zhruba patnáctiletý chlapec. Vlčák původně útočil na krk, žena ale uhnula, a tak se jí pes zakousl do prsu. Kvůli zranění musela přestat kojit svou několikatýdenní dceru.

Československého vlčáka ve Vráži u Berouna venčil mladík na vodítku, útoku ale nedokázal zabránit. „Byla jsem se vyklusat a před sebou jsem uviděla asi patnáctiletého kluka. Měl sluchátka na uších a mobil v ruce, tak jsem raději přešla do kroku. Kluk se mě nelekl, přesto mi jeho pes najednou vyskočil po krku. Jak jsem ucukla, zakousl se mi do levého ňadra a srazil mě na zem,“ uvedla pokousaná žena pro iDnes.cz.

Mladík k sobě psa strhl až o několik desítek vteřin později, žena mezitím držela psí čelisti ve strachu, aby jí ňadro neukousl. „Kluk psa ani nepotrestal, jen se mě zeptal, zda jsem v pohodě,“ dodala oběť s tím, že si sama zavolala záchranáře a šla blíže k silnici, aby ji tam sanitka mohla vyzvednout.

Žena měla v důsledku svých poranění problémy s kojením několikatýdenní dcery. Lékaři doporučili zastavit laktaci, neboť se rány nehojily. „Na chirurgii v Berouně mi ošetřili a zašili dvě hluboké rány, ale druhý den je opět otevřeli, protože z ran vytékal tkáňový mok a mléko. Rána se zanítila a nemohla jsem přes bolest ani kojit dceru. Druhého ledna jsem se dostala do mamologické poradny, kde mi doporučili léky na zastavení laktace,“ dodala žena.

Nespokojenost s jednáním policie

Napadená žena je nespokojena s přístupem policie. Ta se teď případem sice zabývá, zpočátku s ní ale nechtěla záležitost vůbec řešit. „Z chování policie jsem měla velmi špatný dojem. Musela jsem se doslova domáhat svých práv, nechtěli ani sepsat moji výpověď,“ uvedla žena s tím, že policisté jí řekli, že by se s ní majitelé psa chtěli vyrovnat mimosoudně. Majitel se jí ale neozval, a tak podala trestní oznámení.

Související články

Další články