Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Běžkyně z chatrče potratila: Zázračná Annamária (16) je v nemocnici

Zdroj: Athletic Legion Club - Moldava Nad Bodvou
+ Další 2 fotografie
Anička z chatrče

Zázračná běžkyně ze Slovenska Annamária Horváthová (16) skončila v nemocnici. Miminko, které šestnáctiletá běžkyně v balerínkách čekala a přes nesouhlas rodičů plánovala donosit, měla potratit. O smutné zprávě informoval deník Plus Jeden Deň.

Mladá běžkyně uhranula Slovensko

Rok 2018 byl pro mladou atletku zlomový. V pouhých balerínách vyhrála Annamária Horváthová (16) závody nad zkušenějšími dívkami. Neměla přitom ani sportovní obuv, ani ponožky. Anička se v červnu 2021 stala dorosteneckou šampionkou Slovenska v běhu na 1500 metrů na mistrovství republiky v Košicích.

Celé Slovensko jí věštilo slibnou kariéru profesionální sportovkyně. S Annamáriou, která bydlí v romské osadě v městě Moldava nad Bodvou, se ale život vůbec nemazlí. Prvního září vůbec nedorazila na zahájení nového školního roku do speciální základní školy. Zástupkyně školy Ildikó Szitás Nagyová navíc potvrdila webu Pluska.sk, že 31. srpna přestala být jejich žačkou. Dívka totiž otěhotněla s přítelem Sebastianem.

Dítě, které plánovala donosit, potratila

O miminku nechtěli doma ani slyšet. Aničce je přeci teprve šestnáct let a má před sebou slibnou kariéru! Jenže atletka se rozhodle dítě donosit. Na mateřskou dovolenou pak měla jít její matka Izabela, aby se Annamária mohla po porodu opět věnovat naplno sportu. Miminko se mělo narodit v březnu.

Teď to ale vypadá, že Annamáriu stihla tragédie. Podle slovenského webu Plus Jeden Deň je totiž mladá dívka hospitalizovaná v nemocnici, protože potratila. "Mámě Izabele nejprve nebylo do řeči, později však přiznala, že dcera opravdu potratila," uvádí deník.

Související články

Další články