Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Běžec Ondra T. (†35) tragicky zemřel během maratonu na Mont Blancu: Je na vině námraza?

Český běžec Ondra T. se zřítil z hory během ultramaratonu.
Zdroj: Ultra Trail du Mont Blanc - UTMB
Smrt v horách

Strašlivá tragédie se stala během prestižního ultramaratonu Ultra Trail du Mont Blanc. Český vášnivý běžec Ondřej T. (†35) se na alpských svazcích zřítil uprostřed noci při sestupu v průsmyku Pralognan. Organizátoři poslali rodině zesnulého běžce dojemný vzkaz. Zároveň by se také mělo jednat o první smrt během celé devatenáctileté historie tohoto závodu. 

Pětatřicetiletý běžec Ondřej T. z Rymic na Kroměřížsku se na závod připravoval velmi pečlivě a dlouho, ale nakonec se mu stal osudným. Během 145 kilometrů dlouhé trasy s 9100metrovým vysokým převýšením se běžec při sestupu zřítil. I přes okamžitou pomoc záchranářů na místě nakonec svým zraněním v nemocnici podlehl.

Jednalo se o náročný terén

„Je nám to velmi, velmi líto. Rodině zesnulého běžce jsme vyjádřili upřímnou soustrast,“ napsali organizátoři ultramaratonu Ultra Trail du Mont Blanc. „Nad ránem nás opustil kamarád a přítel Ondra T. Plamínek jeho svíčky života vyhasl tam, kde to miloval a kam chodil pro radost či naplnění mysli,” uvedli pořadatelé Lysohorského Ultra Trailu.

Příčinu tragédie zatím stále vyšetřují francouzské úřady. Podle dostupných informací ale bylo u nejvyšší hory Evropy špatné počasí a někteří běžci mluvili i o námraze. Úsek, který český běžec nezvládl, byl podle ostatních velmi těžký. „Na deseti kilometrech nastoupáte 2000 metrů, dolů jdete po řetězech,” prozradil Doug Mayer z magazínu Trail Runner. Podle tohoto webu se má zároveň jednat o první úmrtí během celé devatenáctileté historie závodů Ultra Trail du Mont Blanc.

Související články

Další články