Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

BEZE ZBRANĚ NEVYCHÁZÍM! Jozef z Bratislavy pro eXtra.cz: Slovensko ovládl strach!

Slovensko pohltila atmosféra strachu, lidé se bojí.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 22 fotografií
Na Slovensku to v posledních dnech pořádně žhne. Mafiánská poprava novináře Jána Kuciaka nenechala naše východní sousedy chladnými a v Bratislavě vyrazili do ulic. Před Prezidentským palácem v srdci slovenské metropole vzniklo pietní místo s tisíci svíčkami. "Je otřesné, co se u nás děje. Lidé se bojí a bude jenom hůř," popsal pro eXtra.cz rozhořčený Jozef z Bratislavy.

„V ulicích je cítit napětí. Lidé jsou rozhození, nikdo nečekal, že něco takového by se u nás mohlo ještě stát,“ popisuje pro eXtra.cz Jozef, který se účastnil smutečního pochodu za zavražděného novináře Jána Kuciaka. Dosavadní poznatky z vyšetřování ukazují, že v jeho smrti měla prsty italská mafie.

Řada obyčejných Slováků požaduje, aby vláda v čele s premiérem Robertem Ficem podala demisi. „Tohle byla poslední kapka,“ dodává obyvatel slovenské metropole.

„Strach je teď všude okolo nás. Už nevycházím ven beze zbraně. V centru Bratislavy není bezpečno už dlouho, řádí tam zlodějské gangy z východoevropských zemí. A nyní máme o důvod víc necítit se v bezpečí,“ uzavřel pro eXtra.cz Jozef, který žije nedaleko Prezidentského paláce, kde vzniklo pietní místo pro popraveného Kuciaka.

Na pátek je v Bratislavě naplánovaná velká demonstrace. Slováci mají na vládu otázky, které bude velmi těžké zodpovědět. Jisté je jenom jedno, a sice to, že na Slovensku to bude v příštích dnech ještě pořádně vřít.

Související články

Další články