Pamatujete si na doby, kdy strašně frčel golf? Kdo ho nehrál, nejlépe se svými kolegy, ten byl úplně mimo. Jenže koupit si hole, bag, boty a polotriko s kalhotami a zaplatit roční klubovné, to se docela nevyplatilo.

Takže ten, kdo ho hrál, byl většinou snob a stejně šlo jen o to se na greenu ukázat.

Teď ale přišlo běhání, což je vlastně nový golf, ale nestojí to člověka vůbec nic. Běhají studenti, matky na mateřské, běhají manažeři, běhají bankéři, běhají holky od pokladen, běhají prostě všichni.

Vznikají speciální aplikace a krokoměry, lidi dávají na svůj Facebook statusy o kilometrech a náhledy svých běhacích počitadel, ukazují trasy a fotí si nové boty či východy slunce. Bylo proto jen otázkou času, kdy se tohle celé povýší na umění.

Zatím se tomu říká Running Drawing, tedy běžecké malování, a k vidění je nejčastěji jedna věc – penis. Vlastně není tak těžké ho „vyběhat“, teď se jen předhánět o to, kdo jej bude mít hezčí a detailnější.

Kromě nich už vznikají složitější obrazy jako pokus o zvíře nebo ruka se zdviženým prostředníčkem. Fantazii a hlavně kondičce se prostě meze nekladou.