Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Bez vědomí partnerky si sundal kondom a pokračoval v díle: Obvinili ho ze znásilnění

Muž, který si během sexu sundal kondom, aniž by to jeho partnerka tušila, je vinným ze znásilnění.
Zdroj: Pixabay
Soud

Muž, který si během sexu sundal kondom, aniž by to jeho partnerka tušila, je vinným ze znásilnění. Rozhodl o tom novozélandský soud.

Novozélandský soud ve městě Wellington uznal muže, který si během soulože bez vědomí partnerky sundal kondom, vinným ze znásilnění. Tamější policie tvrdí, že v zemi jde o první známý případ tohoto druhu. Že dochází k takzvanému stealthingu, tedy k situaci, kdy si muž bez vědomí partnerky či partnera sundá kondom, či ho záměrně poškodí, není ovšem zas tak ojedinělé. Zprávu zveřejnil server The New Zealand Herald.

Odsouzený, jenž na určení výše svého trestu stále čeká a soud o něm rozhodne v průběhu dubna, podle soudu partnerku ohrozil tím, že mohla chytit pohlavně přenosnou nemoc nebo nechtěně otěhotnět. Žena sice se sexem souhlasila, ale jen s ochranou.

„Jestli někdo předem souhlasí s pohlavním stykem, nepředesílá to, že by s ním souhlasil i v případě absence kondomu. Tento rozsudek je velmi důležitý. Může totiž motivovat další poškozené, aby své příběhy sdělili veřejnosti,” cituje server Samantha Keene z univerzity v novozélandském Wellingtonu.


Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy