Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Bez bolesti, bez infekce: Čeští vědci vynalezli revoluční lékařský nástroj

Po profesoru Holém, který vyvinul řadů léků, nebo projektu profesora Widimského, jenž prokázal prospěšnost katetrizačních zákroků při infarktu myokardu, tu máme opět revoluční vynález z České republiky, který dokáže změnit lékařské postupy a léčebné mechanismy na celém světě.

V čem to celé spočívá?

RIOCATH katetry jsou opravdu revoluční. Oproti současným hadičkám, které se různým způsobem zavádějí do těla, mají dvě hlavní výjimečné vlastnosti. „Při používání RIOCATH mechanismu se katetr netře o okolní prostředí a udržuje ve své původní poloze všechny drobné částice, se kterými se setká. Zabraňuje tím případnému poškození tkání a následnému zjizvení. Stejně tak důležité je, že se RIOCATH katetry vybalují zevnitř a část katetru, která se dostane do styku s mikroby na začátku močové trubice se dále nezasouvá dovnitř. Tím se eliminuje možnost zavlečení infekce. Tyto dvě vlastnosti odišují naše katetry od všech ostatních. Pro pacienta je použití RIOCATH katetrů velmi šetrné co se bolesti týče a zároveň přínosné s ohledem na zdravotní stav,,” vysvětluje unikátnost patentovaného mechanismu MUDr. Miroslav Svoboda, předseda představenstva RIOCATH GLOBAL a.s. a spolutvůrce patentovaného vynálezu.

Poranění tkání a zavlečení infekce znamenají největší problémy, které urinární katetrizace provázejí. Převratný přínos budou mít nové katetry pro pacienty, kteří se sami cévkují několikrát denně, například paraplegici nebo pacienti s degenerativními chorobami postihující nervoví systém. „Riziko zavlečení infekce je u nich naprosto zásadní. Pokud to musí dělat několikrát denně, zákonitě se nemohou vyhnout infekci,“ vysvětluje prof. MUDr. Jiří Hoch, CSc., přednosta Chirurgické kliniky II. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Komplexní využití patentu

To však představuje jen jedno z řady možností využití tohoto českého patentu. Jeho aplikací se ale v medicíně nabízejí stovky. Prvním dostupným výrobkem postaveným na patentovaném mechanismu RIOCATH budou rektální rourky pro kojence, kteří trpí břišními kolikami. Přibližně za dva měsíce by se tyto produkty měly jako první pomoc pro miminka objevit v prodeji. Urinární katetry se právě certifikují jako zdravotnické prostředky a jsou před klinickými zkouškami. Společnost ale už nyní pracuje na dalších výrobcích postavených na tomto patentu, jako jsou například zaváděcí mechanismy pro laparoskopické operace, tracheální trubice nebo tampony pro intimní hygienu.

Vydělejte na patentovaném vynálezu!

Nyní, těsně před uvedením prvního výrobku na trh, připravila skupina RIOCATH jedinečnou příležitost, díky níž získá aktiva pro další rychlý rozvoj společnosti a dalších produktů. Nabízí totiž občanům a firmám z České republiky a Slovenska možnost nakoupit akcie ovládané společnosti RIOCATH FNDB a.s., která se bude podílet na rozvoji jednotlivých projektů. Potenciální majitelé akcií společnosti RIOCATH FNDB a.s. (www.fndb.cz) mají v tento okamžik šanci podílet se na rozvoji toho jedinečného projektu, postaveného na českém patentu, a zároveň se podílet i na budoucích ziscích z toho plynoucích. Dodejme, že za bezpečných podmínek garantovaného ročního zisku 5 % a možnosti odprodat zpět akcie za pořizovací cenu kdykoli v průběhu příštích 42 měsíců. Už na začátku února byla prodána 1. etapa akcií společnosti RIOCATH FNDB a.s.. Zájem tehdy předčil očekávání, protože 1000 akcií bylo prodáno během jediného dne.

„Po dokončení klinických testů urinárního katetru a jeho uvedení na trh vzroste odhadovaná hodnota společnosti na desítky milionů Euro. Mimo urinární katetry lze princip využít u velkého množství dalších aplikací, na kterých firma již v současné době pracuje, ve většině případů těchto dalších zdravotnických prostředků jde o aplikace s nemalým tržním i léčebným potenciálem,“ vysvětluje význam patentované technologie RNDr. Ing. Jaromír Zahrádka Ph.D., člen představenstva RIOCATH Global a.s., odpovědný za problematiku ochrany duševního vlastnictví. Zájem tehdy předčil očekávání, protože 1000 akcií bylo prodáno během jediného dne.

Mohlo by vás zajímat

Další články