Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Horoskop týdenní horoskop

Nejnovější kauzy

Beyoncé slaví narozeniny! Americké zpěvačce už je 35 let

Tato kráska a maminka třech dětí slaví už 35. narozeniny!
+ Dalších 6 fotografií
Beyoncé už se octla na cestě do středního věku a dnes slaví 35. narozeniny! Pojďme si připomenout její největší hity.

Beyoncé se narodila 4. září 1981v Houstonu v Texasu. Je starší ze dvou dcer. Od sedmi let chodila do taneční školy a zpívala v kostelním sboru. Její taneční instruktor ji přihlašoval do různých soutěží, a tak Beyoncé získávala jednu cenu za druhou.

Spolu s kamarádkami Kelly Rowland, LaTavia Roberson a LeToya Luckett založila skupinu, se kterou vystupovaly na místních zábavách. Později se pod názvem Girls Tyme přihlásili do soutěže hledačů talentu, ale tam bohužel neuspěly. Celá její rodina byla neúspěchem zklamána a její otec se rozhodl dostat dívky na pěvecký vrchol.

Sólovou dráhu odstartovala v roce 2002 úspěšným duetem rappera Jay-Z – „03 Bonnie & Clyde“ a na jaře 2003 nazpívala duet s Lutherem Vandrossem. To jí dovedlo k rozhodnutí, že natočí své sólové album se kterým jí mimo jiné pomáhal i její životní partner Jay-Z

V roce 2003 tak vydala svou první sólovou desku Dangerously in Love. V roce 2006 dostala další cenu Grammy. Tentokrát za duet se Steviem Wonderem. V roce 2008 vydala dvojalbum I Am… Sasha Fierce. Toto úspěšné album propaguje na celosvětovém turné. Právě z tohoto alba pocházejí známé singly „If I Were a Boy“, „Single Ladies“, „Halo“ a „Sweet Dreams“.

Na červen 2011 přichystala vydání svého čtvrtého alba s jednoduchým názvem 4. Z alba pochází úspěšná píseň „Run the World“ a také balady „1+1“ a „Best Thing I Never Had“. Tohoto alba se během prvního týdne po vydání v USA prodalo 311 tisíc kusů.

12. prosince 2013 šokovala svět, když uveřejnila své nové album BEYONCÉ na iTunes bez jakékoliv propagace či oznámení. Na albu hostuje například Jay-Z nebo Drake. Také se zde objevila její dcera Blue Ivy. Celkem se alba prodalo v USA 1 823 000 kusů.

V létě 2014 manželem Jay-Z podnikli společné turné s 19 zastávkami a celkovou účastí 850 tisíc fanoušků.

V roce 2016 oznámila svůj hodinový film Lemonade, který slouží i jako vizuál k jejímu stejnojmennému albu. Album debutovalo na prvních příčkách amerických hitparád. Singl „Sorry“ se umístil na 11. příčce americké hitparády.

Mohlo by vás zajímat

Další články